19 квітня 2023 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, на якому розглянуто в порядку, передбаченому частиною шостою статті 118 Регламенту Верховної Ради України, проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами та фізичними особами - підприємцями (реєстр. №7574-д від 11 жовтня 2022 року), поданий народним депутатом України Масловим Д.В. та іншими народними депутатами України.
«Як зазначалося раніше, 3 квітня 2023 року Комітетом схвалено порівняльну таблицю до законопроекту, яка містила 353 поправки і пропозиції та за результатом розгляду яких пропонувалося врахувати (частково, редакційно) - 157, відхилити - 196.
За результатами опрацювання порівняльної таблиці до законопроекту Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України висловило окремі зауваження.
З метою часткового врахування висновку юридичної експертизи народним депутатом України Масловим Д.В. відповідно до частини шостої статті 118 Регламенту запропоновано доповнити порівняльну таблицю пропозиціями, спрямованими на уточнення назви законопроекту та доповнення процесуальних кодексів положеннями, що захищають права осіб, які через релігійні переконання не можуть реєструвати електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі.
Обговоривши та врахувавши запропоновані народним депутатом України Масловим Д.В. пропозиції Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій Комітетом», - пишуть у пресслужбі Апарату Верховної Ради України.
Розгляд законопроекту очікується на наступному пленарному засіданні Верховної Ради України.
Раніше ми детально писали про те, що Верховна Рада готується ухвалити у другому читанні закон про обов’язкову реєстрацію державних органів, юридичних осіб та підприємців в Електронному кабінеті ЄСІТС.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.