Юридичні поради: компенсація збитків від затоплення

09:00, 15 вересня 2017
Як правильно порахувати суму збитків і домогтися компенсації через суд.
Юридичні поради: компенсація збитків від затоплення
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Затоплення квартири дуже часто призводить до серйозних конфліктів між сусідами. Головним каменем спотикання є сума, яку необхідно відшкодувати. Допомогти вирішити цей конфлікт можуть незалежні експерти.

Найчастіше від затоплення страждають стеля, стіни і підлога. В такому випадку слід викликати експерта-будівельника. Краще двічі: одразу після затоплення і через два тижні. Він назве причину затоплення і ступінь шкоди, а також зробить фотофіксацію і складе перелік пошкоджень.

Якщо від води постраждав не тільки ремонт у Вашій квартирі, але і меблі, техніка, то в такому випадку доведеться додатково викликати експерта-товарознавця.

Ключовим моментом при затопленні квартири є встановлення винного. При виникненні спірних ситуацій Ви можете звернутися до суду відразу до двох відповідачів: до горе-сусіда, який Вас затопив, і до експлуатуючої організації. Причому затягувати зі зверненням не варто.

Пам'ятайте, що стягненню підлягає будь-який нанесений Вам збиток. Ніяких обмежень законодавство в даному випадку не передбачає. Але все ж звертатися до суду потрібно не завжди: це краще робити при значних пошкодженнях. Саме в такому випадку Вам знадобляться висновки, складені незалежними експертами.

Отже, підіб'ємо підсумки. У разі затоплення квартири Вам необхідно:

Крок 1. Зафіксувати факт затоплення у відповідному акті (самостійно або за допомогою спеціальної комісії з ЖЕКу або ОСББ).

Крок 2. Встановити вину особи або організації, дії якої призвели до затоплення.

Крок 3. Підрахувати розмір заподіяної Вам шкоди.

Крок 4. Скласти мирову угоду або звернутися з позовом до суду.

Автор:
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший