Перше велике дослідження, проведене Массачусетським технологічним інститутом у співпраці з OpenAI, виявило, що чат-боти на кшталт ChatGPT можуть формувати емоційну залежність у користувачів. У разі припинення доступу до сервісу деякі з них навіть переживають симптоми, схожі на абстиненцію. Про це повідомляє MIT Media Lab.
Науковці проаналізували понад 40 мільйонів взаємодій з ChatGPT та опитали понад 4 тисячі користувачів, щоб з’ясувати, як саме впливає спілкування з штучним інтелектом на емоційний стан людини. На наступному етапі експерименту ще майже 1000 людей протягом чотирьох тижнів користувалися ботом, після чого розповіли про власні емоції, рівень самотності, соціальну активність і наскільки вони «прив'язались» до ChatGPT.
Що з’ясували дослідники:
Що це означає:
Ці висновки – перший серйозний крок до розуміння психологічного впливу штучного інтелекту на людину, наголошує дослідник безпеки OpenAI Джейсон Пханг. Це знання може допомогти розробникам створювати безпечніші й здоровіші цифрові сервіси, що не сприятимуть ізоляції чи залежності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.