В Україні планують запустити єдину екстрену службу «112» — законопроєкт

18:10, 25 липня 2022
Пропонується передбачити створення та запуск служби «112». Фінансування служби буде здійснюватися за рахунок державного, місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
В Україні планують запустити єдину екстрену службу «112» — законопроєкт
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група народних депутатів, переважно з фракції «Слуга народу», зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №7581  про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, яким передбачається створення єдиної екстреної служби «112».

Законопроєктом пропонується визначити, що до суб’єктів системи 112 належать Служба 112, оперативно-диспетчерські служби та підрозділи екстреної допомоги населенню.

Проєктом доповнюється стаття 3 Закону «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112» новим пунктом 21 та передбачається, що Служба 112 є структурним підрозділом установи, що належить до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України. Міністерство має її утворити.

Пунктом 5 цієї ж статті передбачається, що система 112 забезпечує доступ до єдиного телефонного номера 112 та телефонних номерів екстрених служб 101, 102, 103 та 104 всім особам, що перебувають на території України, у тому числі особам з інвалідністю та особам, що не володіють державною мовою.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, у власності та/або у розпорядженні яких знаходяться системи фіксації громадських місць, мають забезпечувати Службі 112 та оперативно-диспетчерським службам, що приймають екстрені комунікації за номерами 101, 102, 103, 104, цілодобовий онлайн-доступ до відповідних фактичних даних із результатами фіксації (фотознімки або відеозаписи) технічними засобами (приладами контролю) громадських місць та метаданих до них, сформованих зазначеними технічними засобами (приладами контролю).

Передбачається, що фінансове та матеріально-технічне забезпечення системи 112, у тому числі фінансування створення, експлуатації та обслуговування інформаційно-комунікаційної системи 112, підключення Служби 112 до електронних комунікаційних мереж, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом.

Про те, що в Україні мають запустити службу екстреної допомоги 112, йшлося ще кілька років тому. Однак після зміни урядів цей процес загальмувався. 21 липня 2021 року уряд створив міжвідомчу робочу групу зі створення служби «112».

Як повідомляла «Судово-юридична газета», на початку лютого Верховна Рада схвалила законопроєкт про перерозподіл повноважень між МВС та ДСНС у сфері цивільного захисту. Законопроєкт вже підписав Президент України Володимир Зеленський.

Автор Ярослав Конощук

 Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд