Верховна Рада внесла зміни до закону про мобілізацію щодо військово-транспортного обов’язку

09:37, 17 серпня 2022
Заходи націлені на забезпечення військових комісаріатів актуальною інформацією про транспортні засоби підприємств, установ і організацій, які можуть бути залучені при мобілізації.
Верховна Рада внесла зміни до закону про мобілізацію щодо військово-транспортного обов’язку
Фото: auto.24tv.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

15 серпня Верховна Рада внесла зміни до статті 6 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо військово-транспортного обов’язку (законопроект 5337).

Як зазначають автори, мета проекту:

1) усунення бюрократизації у процесі державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, які можуть бути призначені для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, що належать підприємствам, установам і організаціям;

2) запровадження механізмів безпосереднього доступу військовими комісаріатами до актуальної інформації про транспортні засоби, які можуть бути призначені для доукомплектування ЗСУ та інших військових формувань в особливий період.

«Одним із важливих інструментів оборони є мобілізаційні заходи, зокрема військово-транспортний обов’язок підприємств, установ і організацій. Наразі ці підприємства, установи і організації зобов’язані під час кожної реєстраційної операції з транспортним засобом, який перебуває у їх власності, звертатись до місцевого військового комісаріату та отримувати довідку про постановку на облік (зміну облікових даних). Ці заходи націлені на забезпечення військових комісаріатів актуальною інформацією про транспорті засоби, які можуть бути залучені при мобілізації. Проте існують вже більш сучасні способи отримання актуальної інформації, які не потребують участі суб’єктів, кого стосується ця інформація», - додають автори.

Так, статтю 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» доповнено частиною 4:

Територіальні органи МВС щокварталу подають до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відомості про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть бути призначені для задоволення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Цікаво також, що спочатку автори пропонували виключити абз. 17 ч. 1 ст. 21, у якому наразі передбачено, що підприємства, установи і організації зобов’язані «у разі реєстрації (перереєстрації), переобладнання чи зняття з обліку транспортних засобів, що можуть бути призначені для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, подавати до відповідних органів та підрозділів, що згідно із Законом України «Про дорожній рух» здійснюють державну реєстрацію та облік транспортних засобів, документи з відміткою відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки про взяття їх на військовий облік (зняття з військового обліку)».

Однак у другому читанні дану пропозицію відхилили.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор Наталя Мамченко

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Калараш
    Андрій Калараш
    суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
  • Дмитро Мальцев
    Дмитро Мальцев
    заступник голови Шевченківського районного суду міста Києва
  • Любов Хилько
    Любов Хилько
    голова Кіровоградського окружного адміністративного суду