Бізнесу дозволять бронювання військовозобов’язаних працівників без укладання договорів щодо виконання мобілізаційних завдань

16:40, 26 серпня 2022
Відповідний законопроект Мінекономіки пропонує ухвалити Раді.
Бізнесу дозволять бронювання військовозобов’язаних працівників без укладання договорів щодо виконання мобілізаційних завдань
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Розширити можливості бронювання військовозобов’язаних для підприємств на період воєнного стану та, зокрема, дозволити бронювання без укладання договорів щодо виконання мобілізаційних завдань. Відповідні зміни передбачені законопроектом 7687 про внесення змін до Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Проект Закону розроблено Мінекономіки.

Як зазначає Європейська бізнес-асоціація, з початку травня процедура бронювання суттєво загальмувалась у зв’язку з майже неможливістю укладання договорів на мобілізаційні завдання, яких, у більшості випадків, просто не виявилося на рівні органів місцевої влади. А навіть якщо такі завдання і були, то процедура погодження бронювання органами влади на практиці становила місяць, а то й більше, що вкрай великий термін очікування для підприємців, яким було важливо вирішувати ключові бізнес-процеси, до прикладу, погоджувати нові логістичні ланцюги, підписувати контракти тощо.

«З метою забезпечення підтримання національної економіки, збереження кадрового потенціалу суб’єктів господарювання, на законодавчому рівні потребує розширення умов, за яких військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, можуть отримати відстрочку від призову під час мобілізації шляхом їх бронювання. Крім цього, проектом Закону передбачається надання права заброньованим військовозобов’язаним в добровільному порядку бути призваним на військову службу під час мобілізації», - вказують автори законопроекту.

Що передбачає законопроект

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Автори проекту пропонують встановити, щоб такі особи у зазначений період могли б бути призвані на військову службу за їх згодою.

Також пропонуються зміни до статті 25 «Організація і порядок бронювання військовозобовʼязаних».

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

Порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Чи дійсно 2 млн осіб ризикують опинитися в розшуку внаслідок нового закону про мобілізацію – прямий ефір
Telegram канал Sud.ua
Чи дійсно 2 млн осіб ризикують опинитися в розшуку внаслідок нового закону про мобілізацію – прямий ефір
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Павло Григорович
    Павло Григорович
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва