Рада планує запровадити штраф за неподання інформації про справжніх власників компанії

16:00, 26 серпня 2022
Пропонується запровадити штраф у розмірі до 20 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян за неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність та дозволяється подавати інформацію про зміну кінцевого беніфіціара в електронній формі і видаляти з реєстру «несправжнього» власника.
Рада планує запровадити штраф за неподання інформації про справжніх власників компанії
Фото: ВРУ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада має намір розглянути законопроєкт №6320 про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу, яким, зокрема, пропонується запровадити штраф у розмірі до 20 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян за неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність та дозволяється подавати інформацію про зміну кінцевого беніфіціара в електронній формі і видаляти з реєстру «несправжнього» власника.

Законопроєкт передбачає проведення перевірки відомостей про кінцевого беніфіціара юридичної особи під час реєстрації з використанням реєстрів та бази МВС.

Встановлюються такі вимоги до інформації про кінцевого беніфеціарного власника, що її має подати юрособа (представник юрсоби):  прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства (підданства), а в разі, якщо кінцевий бенефіціарний власник-іноземець є громадянином (підданим) декількох країн, – усі країни його громадянства (підданства), серія (за наявності) та номер документа (документів), що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство), зокрема, але не виключно, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).

У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник – юридична особа, до реєстру вноситься відмітка про зазначення у структурі власності юридичної особи обґрунтованої причини його відсутності. У разі зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи державна реєстрація змін до відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи проводиться протягом 30 робочих днів з дня виникнення таких змін. У випадках, встановлених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", до Єдиного державного реєстру вноситься відмітка про можливу недостовірність інформації про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності юридичної особи.

Крім цього, законопроєкт передбачає штраф у розмірі від однієї тисячі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  за внесення особами, уповноваженими на вчинення дій, спрямованих на державну реєстрацію створення юридичної особи або зміну учасників юридичної особи, до документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність.

Для уповноважених представників юридичних осіб пропонується запровадити аналогічний розмір штрафу за брехню в реєстраційних документах. Притягнення до відповідальності за вказані порушення здійснює Мін'юст, який і встановлює порядок притягнення до відповідальності

Крім цього, законом спрощується процедура повідомлення про зміну кінцевого беніфіціара юридичної особи. Передбачається, що таке повідомленя можна надіслати в електронній формі.

При цьому у разі виявлення інформації правоохоронцями чи органом влади щодо розбіжностей у даних про структуру власності юридичної особи і, зокрема, кінцевих беніфіціарів юридична особа має надати пояснення стосовно розбіжностей. У разі ігнорування запиту інформація про «сумнівного» беніфіціарного власника виключається з реєстру.

Вимоги стосовно розкриття реальних кінцевих власників не розповсюджуються згідно з законом на політичні партії, структурні утворення політичних партій, професійні спілки, їх об'єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об'єднань, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, організації роботодавців, їх об'єднання, адвокатські об'єднання, адвокатські бюро.

У разі підтримки закону Верховною Радою юридичні особи, які зареєстровані до набрання ним чинності, мають подати інформацію про беніфіціарних власників протягом 90 днів з дня припинення воєнного стану.

Юридичні особи, які виявлять помилки чи неточності в інформації про беніфіціарів після набуття чинності підзаконними нормативними актами до цього закону, мають подати виправлену інформацію реєстратору протягом 6 місяців з дня набрання чинності підзаконними актами.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада схвалила законопроєкт, який пропонує штрафувати на 51 тисячу гривень за неподання інформації про справжніх власників компанії.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва