Рада скасувала заборону на реорганізацію Держлісагентства та лісгоспів

15:32, 6 вересня 2022
Депутати підтримали пропозиції Президента України Володимира Зеленського до законопроєкту щодо примусового вилучення майна в умовах війни та скасували норму про заборону на реорганізацію Держагентства лісового господарства на час воєнного стану та протягом року після нього.
Рада скасувала заборону на реорганізацію Держлісагентства та лісгоспів
Джерело фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада підтримала пропозиції Президента України Володимира Зеленського до законопроєкту №7605 "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану" та скасувала норму про заборону на реорганізацію Держагентства лісового господарства на час воєнного стану та протягом року після нього. За відповідне рішення проголосували 262 народних депутати.

На думку глави Глави держави, запровадивши заборону на  реорганізацію Держлісагенства та лісгоспів на час війни, Верховна Рада перевищила повноваження, оскільки рішення про реорганізацію державних підприємств ухвалює уряд.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 7605 "Про внесення змін до деяких законів щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану", яким дозволяється на час воєнного стану примусове вилучення майна на територіях, яким загрожує окупація. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

Згідно з документом примусове відчуження або вилучення рухомого майна, яке використовується чи може використовуватись для цілей діяльності оборонно-промислового комплексу України і щодо якого існує ризик переривання його функціонування у зв'язку з його знаходженням на території адміністративно-територіальної одиниці України, щодо якої є загроза її тимчасової окупації та межі якої знаходяться на відстані не більше ніж тридцять кілометрів від району ведення бойових дій, відбувається на підставі рішення Ради нацбезпеки та оборони.

Рада національної безпеки і оборони України після ухвалення рішення та введення його в дію указом Президента України направляє його до Кабінету Міністрів України та доручає військовому командуванню забезпечити збереження примусово вилученого  майна.

Примусово відчужене, відповідно до цього закону, майно не пізніше п'яти календарних днів з дня отримання Кабінетом Міністрів України відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони України передається за рішенням Кабінету Міністрів України у встановленому ним порядку суб'єкту господарювання державного сектору економіки.

Процедура повернення примусово вилученого майна законом не передбачена.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду