Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №7581 про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, яким передбачається створення єдиної екстреної служби «112». За відповідне рішення проголосували 308 народних депутатів.
Законопроєктом пропонується визначити, що до суб’єктів системи 112 належать Служба 112, оперативно-диспетчерські служби та підрозділи екстреної допомоги населенню.
Проєктом доповнюється стаття 1 Закону «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112» новим пунктом та передбачається, що система екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 (далі – система 112) – сукупність визначених цим Законом суб’єктів, які забезпечують організацію надання екстреної допомоги населенню за принципом «єдиного вікна»(доступу до всіх номерів екстренних служб) з використанням технічних засобів електронних комунікацій.
При цьому інформаційно-комунікаційна система 112 - складова частина системи 112, що є функціональною підсистемою єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України і становить сукупність програмно-апаратного комплексу та електронних комунікаційних мереж, призначених для здійснення екстрених комунікацій, їх обробки, зберігання, передачі інформації про них відповідним оперативно-диспетчерським службам, які доводять її до відома відповідних підрозділів екстреної допомоги населенню для надання такої допомоги.
Передбачається забезпечення доступу до системи 112 особам, що не володіють державною мовою, та особам з інвалідністю. Інформація про екстрену комунікацію, кінцевого користувача, який її здійснив, та інші дані щодо такої комунікації підлягають зберіганню в інформаційно-комунікаційній системі 112 протягом п’яти років.
Змінами до закону про «Дорожній рух» пропонується передбачити, що «на ділянках доріг, вулиць та на залізничних переїздах встановлюються відповідні дорожні знаки з інформацією про найближчий заклад охорони здоров’я, який може забезпечити надання екстреної медичної допомоги або іншої медичної допомоги, напрямок руху та відстань до нього, а також про телефонний номер виклику екстреної медичної допомоги 103 та екстрену комунікацію за єдиним телефонним номером «112».
Фінансове та матеріально-технічне забезпечення системи 112, у тому числі фінансування створення, експлуатація та обслуговування інформаційно-комунікаційної системи 112, підключення Служби 112 до електронних комунікаційних мереж здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом.
Про те, що в Україні мають запустити службу екстреної допомоги 112, йшлося ще кілька років тому. Однак після зміни урядів цей процес загальмувався. 21 липня 2021 року уряд створив міжвідомчу робочу групу зі створення служби «112».
Як повідомляла «Судово-юридична газета», на початку лютого Верховна Рада схвалила законопроєкт про перерозподіл повноважень між МВС та ДСНС у сфері цивільного захисту. Законопроєкт вже підписав Президент України Володимир Зеленський.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.