Штраф для адвоката, який подає документи у паперовій формі і надалі не надсилає їх до суду через ЄСІТС: в адвокатурі вважають пропозицію недоцільною

13:00, 12 вересня 2022
Також, на думку НААУ, недоцільно вносити зміни, які стосуються судочинства, під час воєнного стану та вводити письмове провадження, оскільки таке провадження у ЦПК та ГПК відсутнє.
Штраф для адвоката, який подає документи у паперовій формі і надалі не надсилає їх до суду через ЄСІТС: в адвокатурі вважають пропозицію недоцільною
Фото: asessor.kz
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», у парламенті зареєстровано проект Закону щодо обов’язкової реєстрації та використання офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) представниками правничих професій, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями», 7574. Проект внесений, у тому числі, членами Комітету ВР з питань правової політики від фракції «Слуга народу» (Денис Маслов, Павло Павліш, Сергій Вельможний).

Як зазначають автори, чинним процесуальним законодавством встановлено перелік суб’єктів, які реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов’язковому порядку.

До таких осіб законом віднесено адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичних осіб державного та комунального секторів економіки.

Водночас особи, які за законом зобов’язані зареєструвати офіційні електронні адреси в ЄСІТС, зволікають з виконанням свого обов’язку, про що свідчить офіційна статистика.

Разом з тим, НААУ направила зауваження та пропозиції на даний та альтернативний йому 7574-1 законопроекти.

Серед іншого, у НААУ дійшли думки, що обов’язок подавати процесуальні та інші документи по справі з використанням ЄСІТС має стосуватися лише заяв по суті справи (позовна заява, відзив, відповідь на відзив, заперечення на відповідь, пояснення третіх осіб), клопотань про приєднання доказів та інших документів.

Крім того, на думку НААУ, недоцільно вносити зміни, які стосуються судочинства, під час воєнного стану та загалом щодо:

- введення письмового провадження, яке не узгоджується ні з чинним ЦПК України, ні з ГПК України, оскільки таке провадження у вказаних кодексах України відсутнє;

- права суду з власної ініціативи прийняти рішення про розгляд справи без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами;

- накладення штрафу на особу у разі, якщо вона подає документи у паперовій формі і надалі не надсилає їх до суду через ЄСІТС протягом одного дня;

- виключення статей процесуальних кодексів щодо обов’язку суду надсилати копію судового рішення у паперовій формі тощо.

Вважається за необхідне також передбачити саме обов’язок суду проводити засідання у режимі відеоконференції, якщо від учасника надійшло відповідне клопотання.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Станіслав Голубицький
    Станіслав Голубицький
    суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді
  • Віктор Павлущик
    Віктор Павлущик
    голова Національного агентства з питань запобігання корупції
  • Інна Ступакова
    Інна Ступакова
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду