Україна вийшла з угоди про співробітництво у галузі освіти в СНД, яка, серед іншого, передбачає взаємне визнання дипломів країн-підписантів угоди, які були видані до травня 1992 року. Відповідне рішення закріплено постановою уряду №1033 від 16 вересня.
«Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Вийти з Угоди про співробітництво в галузі освіти, вчиненої 15 травня 1992 р. в м. Ташкенті.
2. Міністерству закордонних справ надіслати депозитарію зазначеної Угоди відповідне повідомлення», - зазначається у рішенні уряду.
Вказана угода, серед іншого, передбачала, що держави-учасниці сприяють задоволенню освітніх потреб населення, що належить до національних меншин і самобутніх етнічних груп, у тому числі шляхом створення умов для одержання освіти рідною мовою, надання взаємної допомоги в забезпеченні і розробці оригінальних підручників і іншої учбово-методичної літератури, у підготовці і перепідготовці педагогічних кадрів для національних меншин і етнічних груп.
Крім цього, згідно з угодою держави-учасниці гарантують безстрокове визнання на своїх територіях документів державного зразка про середню, професійно-технічну, середню спеціальну, вищу освіту, перепідготовку кадрів, про присудження вчених ступенів і вчених звань, виданих у державах-учасницях до моменту укладення цієї Угоди.
Угоду підписали 11 країн. Серед них є і Росія.
Як повідомляла «Судово-юридична газета», 18 липня стало відомо про вихід України з чергової угоди в рамках СНД. Йдеться про вихід з Угоди з СНД про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.