Як раніше писала «Судово-юридична газета», 18 жовтня Рада ухвалила як закон законопроект 4049 авторства Мін'юсту про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини. Проект пролежав у Раді 2 роки.
Суть змін до Кодексу про адміністративні правопорушення полягала у скасуванні адмінарешту за деякі порушення.
«Європейський суд з прав людини при розгляді справ з питань застосування стягнення у вигляді адміністративного арешту наголошує на важливості дотримання судами принципу юридичної визначеності, тобто наявності у національному законодавстві чітко сформульованих умов, за яких здійснюється позбавлення свободи.
ЄСПЛ повинен особливо ретельно розглядати справи, у яких стягнення, застосовані за ненасильницьку поведінку, включають у себе покарання у вигляді позбавлення волі», - зазначили у Мін'юсті.
Так, Мін'юст попронував скасувати адмінарешт за:
Незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах (стаття 44 КУпАП).
Втім, врешті лише збільшено максимально межу штрафу (з 850 до 1700 грн), а адмінарешт залишається.
Так, новим законом передбачено за ці дії накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб (до змін штраф становить від 25 до 50 НМДГ, тобто від 425 до 850 грн).
Повторне протягом року вчинення порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами (стаття 121), зокрема керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.
Наразі передбачено, що воно тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.
Тепер до санкції у вигляді позбавлення прав додадуть штраф від 850 до 1700 грн, але адмінарешт залишиться:
тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.
Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді, вчинене особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді (стаття 178)
тягнуть за собою накладення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб
(тобто, санкція підвищена у частині штрафу, який до змін складає від 6 до 8 НМДГ та у частині громадських робіт, які зараз передбачені на строк від 20 до 30 годин, адмінарешт залишається).
Детальніше про інші аспекти ухваленого закону можна прочитати за посиланням.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.