Як раніше писала «Судово-юридична газета», 3 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому закон про Державний бюджет України на 2023 рік.
Зокрема, стало відомо, які поправки були внесені перед його ухваленням.
Так, Комітет Верховної Ради з питань бюджету перед прийняттям запропонував збільшити видатки з бюджету на фінансування політичних партій більш, ніж на пів мільярда грн.
«За загальним фондом збільшити видатки споживання за бюджетною програмою «Фінансування статутної діяльності політичних партій» на 519 388,5 тисяч грн та зменшити на таку саму суму видатки за бюджетною програмою «Резервний фонд», водночас виключити пункт 9 розділу «Прикінцеві положення» законопроекту», - йдеться у висновку Комітету.
Тобто, окрім збільшення видатків було виключено запропоноване спочатку обмеження, що для розрахунку обсягу видатків на фінансування політичних партій з державного бюджету застосовується старий прожитковий мінімум, встановлений на 1 січня 2022 року.
Загалом відповідний бюджетний рядок на фінансування політпартій складатиме з урахуванням останніх змін 885,5 млн грн.
Також Комітет запропоновував за загальним фондом збільшити видатки розвитку за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції» на 16,38 млн грн, зменшивши на таку саму суму видатки у Резервному фонді. Загалом видатки на НАЗК складатимуть близько 800 млн грн.
За рахунок Резервного фонду буде збільшено за загальним фондом видатки споживання за бюджетною програмою «Висвітлення діяльності Верховної Ради України через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» на 120 млн грн.
Також на 96,5 млн грн збільшено видатки на «парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини».
Загалом видатки на Управління справами Апарату Верховної Ради України складуть більше 2,61 мільярда грн.
Також Мінфін погодив до другого читання збільшення видатків на телемарафон.
Так, на виробництво та трансляцію телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробку та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансову підтримку системи державного іномовлення України – додали 1,4 млрд грн. Отже, загалом на телемарафон у 2023 році планують витратити 1,93 млрд грн.
Крім того, Кабмін до другого читання збільшив витрати державного дорожнього фонду (у зв’язку із збільшенням прогнозних показників окремих доходів, що є джерелами формування цього фонду), зокрема на:
розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – на 4,2 млрд грн;
субвенцію місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – на 2,46 млрд грн;
фінансове забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту – на 70,4 млн грн.
Цікаво, що стосовно пропозицій Кабміна профільний Комітет підсумував, що «загалом у супровідних матеріалах до доопрацьованого законопроекту не наведено належного фінансово-економічного обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки) та інформації про нормативно-правові підстави щодо нових положень і показників доопрацьованого законопроекту (або інших відмінностей порівняно із законопроектом, поданим на І читання), які не пов’язані з реалізацією Бюджетних висновків».
Остаточний текст бюджету стане відомий після його публікації на сайті парламенту.
Інформація про бюджет судової влади тут.
Автор: В'ячеслав Хрипун
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.