Заступник голови ДСА у відповідь на коментарі судів SUD.UA пояснив, чому суди не забезпечені Starlink та генераторами

14:24, 14 листопада 2022
За словами Сергія Чорнуцького, немає фінансування, щоб забезпечити суди генераторами чи іншими джерелами резервного електроживлення, а щодо Starlink ДСА звернеться до Мінцифри.
Заступник голови ДСА у відповідь на коментарі судів SUD.UA пояснив, чому суди не забезпечені Starlink та генераторами
Джерело фото: ДСА
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», районні суди Києва виявилися не забезпеченими для роботи в умовах енергокризи ні матеріально, ні організаційно. Перш за все, районні суди Києва, навіть центральні районні суди, заздалегідь не були забезпечені генераторами та терміналами Starlink для безперервного здійснення правосуддя. З огляду на те, що, до прикладу, в межах територіальної юрисдикції того ж Шевченківського районного суду Києва знаходиться велика кількість органів досудового розслідування, наприклад Головне слідче управління СБУ, яке здійснює досудове розслідування кримінальних проваджень відносно осіб, які підозрюються у колабораційній діяльності, державній зраді, порушенні законів та звичаїв війни, питання оргзабезпечення судів постає особливо гостро.

Окрім того, як повідомили «Судово-юридичний газеті» в Київському апеляційному суді, суд для безперервної роботи в умовах відсутності електропостачання не забезпечений генераторами та терміналами супутникового Інтернету Starlink.  

Аналогічну відповідь надав Шостий апеляційний адміністративний суд і Північний апеляційний господарський суд, які знаходяться у Києві.

Заступник голови ДСА Сергій Чорнуцький після відповідної публікації «Судово-юридичної газети» відреагував на коментарі судів. Так, за його словами, зараз в розпорядженні територіальних управлінь ДСА є по дві одиниці терміналів Starlink. Однак станції Starlink для свого функціонування також потребують наявності електроенергії. Тому, оскільки переважна кількість судів не забезпечена генераторами чи іншими джерелами резервного електроживлення – через відсутність фінансування, то і сенсу у разі віялових відключень електроенергії в Starlink мало.

Він нагадав, що за сприяння Мінцифри судовій владі спочатку в березні поточного року було передано дві станції Старлінк, а пізніше, в серпні ДСА отримала ще додатково 50 Старлінків.

Отримані станції були розподілені таким чином: по дві станції на кожну область (територіальним управлінням ДСА для використання судами в області), а решту (декілька одиниць) - для критичної інфраструктури основного та резервного дата-центрів.

Таким чином наразі в розпорядженні територіальних управлінь ДСА є по дві одиниці терміналів Старлінк для використання судами в області.

«Наявна кількість терміналів на сьогодні може забезпечити резервний канал зв’язку лише на випадок нечисельних аварійних відключень (в одному-двох судах одночасно). За умови, якщо такі випадки у різних судах трапляються у проміжках часу не частіше ніж раз в одну-дві доби (для можливості своєчасного переміщення обладнання між судами).

Тобто два термінали Старлінк в області дійсно можуть стати в нагоді для забезпечення тимчасового відновлення зв’язку, але лише на випадок НЕчисельних (НЕмасових) пошкоджень каналів зв’язку на території області», - вказав він.

При цьому, як підкреслив Чорнуцький, наявна кількість станцій Старлінк проблему аварійних (віялових) відключень електроенергії вирішити повноцінно не може.

«Наявної кількості терміналів Старлінк не вистачає одразу, щоб забезпечити всі суди області на випадок чисельних віялових відключень електроенергії, які трапляються одночасно та в багатьох судах області. Адже неможливо на території області одночасно перемістити термінали на значні відстані між судами у досить щільний та не завжди прогнозований на сьогодні графік відключень електроенергії - по декілька разів протягом однієї доби.

Станції Старлінк для свого функціонування також потребують наявності електроенергії.

Однак через брак фінансування переважна кількість судів на сьогодні, на жаль, не забезпечена генераторами чи іншими джерелами резервного електроживлення.

У разі ж відновлення у суді електроживлення за рахунок резервного джерела енергії зазвичай у більшості випадків відновлюється і основний канал зв’язку Інтернет.

Таким чином на сьогодні суди можуть скористатися наявними терміналами Старлінк для тимчасового відновлення пошкоджених каналів зв’язку, попередньо звернувшись для цього до територіального управління ДСА у відповідній області.

При цьому така можливість є лише у випадку, коли це не стосується масових відключень електроенергії чи масштабних пошкоджень каналів зв’язку одночасно значної кількості судів в області.

Після відновлення основного каналу зв’язку рекомендується повертати супутникову станцію для можливості її використання під час аварійних ситуацій в інших судах», - вказав заступник голови ДСА.

Він додав, що наразі для можливості забезпечення судів засобами резервного електроживлення, зважаючи на відсутність бюджетного фінансування, ДСА звернулася за допомогою до міжнародних донорів. А питання можливості отримання додаткових Старлінк ініціюватиметься перед Мінцифри.

Раніше з цього приводу свій коментар оприлюднила ДСА України.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду