У разі відсутності Internet, але за наявності в суді електроживлення, слід використовувати наявні в суді технічні засоби фіксації судового засідання, які дозволяють здійснювати запис судового засідання без доступу до мережі Internet – ДСА

08:40, 14 грудня 2022
У ДСА розповіли, як фіксувати судові засідання, якщо в суді зникло світло і немає доступу в Internet.
У разі відсутності Internet, але за наявності в суді електроживлення, слід використовувати наявні в суді технічні засоби фіксації судового засідання, які дозволяють здійснювати запис судового засідання без доступу до мережі Internet – ДСА
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Державна судова адміністрація 13 грудня 2022 року оприлюднила роз’яснення, як судам проводити фіксацію судових засідань в умовах відсутності електропостачання та проблем з доступом до мережі Internet.

Як зазначили в ДСА, у разі відсутності інтернет-зв’язку, що призводить до об’єктивної неможливості функціонування підсистеми відеоконференцзв’язку для фіксування судового засідання, але за наявності в суді електроживлення, слід використовувати наявні в суді технічні засоби фіксації судового засідання та програмне забезпечення, яке дозволяють здійснювати запис судового засідання без доступу до мережі Інтернет (тобто локально).

При застосуванні такого програмного забезпечення, слід керуватися інструкцією з його користування.

Технічний запис, створений у зазначений спосіб, та протокол (журнал) судового засідання в електронній формі вносяться до автоматизованої системи діловодства суду шляхом приєднання файлів до системного шаблону документу "Картка збереження технічного запису та протоколу (журналу) судового засідання" та обліковується за відповідною судовою справою. Після відновлення в суді доступу до мережі зв’язку, запис автоматично буде надіслано до централізованого файлового сховища ЄСІТС.  

У випадку знеструмлення суду, що об’єктивно унеможливлює функціонування локального програмного забезпечення, складається акт в довільній формі про технічний збій в ході фіксування судового засідання, в якому зазначається дата, час та інші обставини виникнення інциденту, номер судової справи, в рамках якої було заплановане проведення судового засідання.

Такий акт підписується секретарем судового засідання, керівником апарату суду та, за можливості, іншими фахівцями, які залучалися до вирішення технічної проблеми.

У випадках тривалого знеструмлення (понад п’ять робочих днів), у ДСА радять керуватися процесуальним законодавством, пунктами 68, 95-98 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Необхідні для цього посилання - https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1845910-21

пункти 2.3.13, 2.3.55-2.3.58 Положення про автоматизовану систему документообігу суду - https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vr030414-10)

та пункт 5 розділу ІV Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання - https://dsa.court.gov.ua/dsa/inshe/14/N_156_22.

Нагадаємо, що раніше в ДСА повідомили, що зараз розглядається питання можливості дозволити фіксувати судове засідання за старими правилами – письмовим протоколом.

Автор: В’ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Жежера
    Олена Жежера
    голова Оболонського районного суду міста Києва
  • Олег Карплюк
    Олег Карплюк
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області