Із запуском вільного доступу до Реєстру юросіб та ФОП виникли проблеми, оновлено

11:53, 27 грудня 2022
Мін'юст оголосив про вільний доступ до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, але на практиці у користувачів виникають проблеми.
Із запуском вільного доступу до Реєстру юросіб та ФОП виникли проблеми, оновлено
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Держпідприємство «Національні інформаційні системи» (ДП «НАІС»), яке належить до сфери управління Мінюсту, повідомило, що з 26 грудня знов відкрило доступ до пошуку відомостей у у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), який був недоступний з початком повномасштабного вторгнення.

Втім, по-перше, доступ не є вільним – необхідна ідентифікація через Електронний цифровий підпис (ЕЦП).

По-друге, з самою ідентифікацією через ЕЦП виникають проблеми.

Так, при спробі знайти інформацію, «підгрузивши» свій ЕЦП, веб-сторінка Реєстру повідомляє «Ініціалізація ЦСК, зачекайте…» і не відкривається.

Користувачу повідомляється: «Виникла помилка при взаємодії з криптографічною бібліотекою. Бібліотеку web-підпису не запущено або не інстальовано у системі. Для продовження необхідно запустити або інсталювати бібліотеку web-підпису» та пропонується завантажити «Інсталяційний пакет web-бібліотеки підпису». Втім, навіть при інсталяції сторінка ЄДР «не бачить» ЕЦП.

«Судово-юридичній газеті» пояснили у ДП «НАІС», що для нормального запуску рядка пошуку потрібно провести кілька маніпуляцій. Зокрема, потрібно додати у програмі «Агент підпису» сайт ЄДР до списку довірених веб-сайтів.

Як повідомило ДП «НАІС»,  відповідно до вимог підпункту 11 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 16 грудня 2022 року № 1422, яка набрала чинності 26 грудня 2022 року), державне підприємство «Національні інформаційні системи» поновило доступ до порталу електронних сервісів (usr.minjust.gov.ua) 26 грудня 2022 року.

«Варто зазначити, що відтепер доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру в електронній формі шляхом безоплатного пошуку та формування витягу надається виключно за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості, з використанням засобів електронної ідентифікації з середнім або високим рівнем довіри (кваліфікованим або удосконаленим електронним підписом).

При цьому, державним органам, органам місцевого самоврядування, посадові особи яких наразі мають безпосередній доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, необхідно звернутися до відповідної регіональної філії ДП «НАІС» для отримання доступу до порталу з можливістю формування витягів», - зазначили у ДП.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду