Депутатів включать до Наглядової ради при Нацоргані інтелектуальної власності

10:00, 4 січня 2023
Проте повноваження народних депутатів України не передбачають можливостей здійснення ними повноважень, якими відповідно до закону наділяється Наглядова рада НОІВ.
Депутатів включать до Наглядової ради при Нацоргані інтелектуальної власності
Джерело фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine/photos
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

1 січня набув чинності новий Закон 2811-IX «Про авторське право і суміжні права».

Відповідно до закону функції Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) виконує юридична особа публічного права (державна організація), утворена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, та визначена КМУ.

До владних повноважень, делегованих НОІВ, належить:

  • приймання і розгляд в електронній та/або паперовій формі заявок на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також на реєстрацію в електронній та/або паперовій формі договорів, що стосуються прав авторів на твори, здійснення їх реєстрації в електронній та/або паперовій формі;
  • ведення в електронній формі Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір;
  • ведення в електронній формі Державного реєстру договорів, що стосуються права автора на твір;
  • видача свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір в електронній та/або паперовій формі тощо.

НОІВ не може мати на меті одержання прибутку від своєї діяльності. Фінансування діяльності НОІВ здійснюється за рахунок надходжень від справляння зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

При НОІВ утворюється Наглядова рада, яка формується у складі:

  • двох представників Верховної Ради України;
  • двох представників центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності;
  • одного представника центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах науки і освіти;
  • одного представника громадських організацій представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);
  • одного представника Національної академії правових наук України.

До складу наглядової ради можуть входити два представники міжнародних та/або регіональних організацій у сфері інтелектуальної власності з правом дорадчого голосу.

Персональний склад наглядової ради затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності.

«Пропонується до складу Наглядової ради НОІВ включити двох представників Верховної Ради України.

Звертаємо увагу, що конституційний склад Верховної Ради України – 450 народних депутатів України (стаття 76 Конституції). Відтак, йдеться про включення до складу Наглядової ради НОІВ народних депутатів України.

Проте повноваження народних депутатів України визначені Конституцією України, законами України "Про статус народного депутата України", "Про Регламент Верховної Ради України" та не передбачають можливостей здійснення ними повноважень, якими відповідно до законопроекту наділяється Наглядова рада НОІВ», - зазначило ГЮУ ВР у своїх зауваженнях.

Зазначимо, що до повноважень наглядової ради належить здійснення нагляду за фінансово-господарською діяльністю НОІВ, виконанням кошторису, використанням коштів, що формуються з надходжень від справляння зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Наглядова рада має право:

  • запитувати у НОІВ та отримувати будь-яку інформацію, крім інформації з обмеженим доступом;
  • заслуховувати звіти керівника НОІВ про стан виконання НОІВ його повноважень, про здійснення фінансово-господарської діяльності, виконання кошторису, використання коштів, що формуються з надходжень від справляння зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, а також плани діяльності НОІВ;
  • надавати НОІВ рекомендації, обов’язкові для розгляду;
  • повідомляти центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, про виявлені порушення.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Галина Юровська
    Галина Юровська
    суддя Конституційного Суду України
  • Ірина Верещук
    Ірина Верещук
    заступник Керівника Офісу Президента України
  • Дмитро Матохнюк
    Дмитро Матохнюк
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду