Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендує депутатам ухвалити у першому читанні законопроєкт №8312 Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану авторства групи депутатів з фракції “Слуга народу” серед яких голова комітету з питань нацбезпеки та оборони Олександр Завітневич та представниця комітету Мар’яна Безугла, яким пропонується надати право Міністерству оборони управляти примусово вилученим майном.
Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 2 закону “Про правовий режим майна у Збройних Силах України” та встановити, що: “Міністерство оборони України здійснює управління корпоративними правами (акціями, частками), примусово відчуженими в умовах правового режиму воєнного стану, відповідно до законодавства з питань управління об’єктами державної власності”.
При цьому за пропозицією Міністерства оборони, Кабінет міністрів може визначити інший орган управління таким майном.
Передбачається, що “корпоративні права (акції, частки), примусово відчужені в умовах правового режиму воєнного стану та передані в управління Міністерству оборони України набувають статусу військового майна з моменту проведення в системі депозитарного обліку депозитарних операцій щодо примусового відчуження таких корпоративних прав у власність держави”.
Як зазначається у пояснювальній записці, “прийняття законопроекту дозволить забезпечити удосконалення правового регулювання окремих аспектів здійснення заходів примусового відчуження майна та управління ним під час дії правового режиму воєнного стану, що надасть додаткові можливості для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на об’єктах критичної інфраструктури”. За рахунок чого це відбудеться автори ініціативи не пояснюють.
Як повідомляла “Судово-юридична газета”, Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7605 Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану, який передбачає можливість примусового вилучення майна, яке може бути використане на потреби оборонно-промислового комплексу.
Серед об’єктів, які були примусово вилучені до державної власності компанії “Укрнафта”, підприємство “Запоріжтрансформатор”.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.