Комісія з відбору директора НАБУ поцікавилася причинами виїздів за кордон детектива НАБУ Віктора Павлищука

13:18, 23 лютого 2023
Основні питання стосувалися набуття майна батьками особи, з якою кандидат спільно проживає.
Комісія з відбору директора НАБУ поцікавилася причинами виїздів за кордон детектива НАБУ Віктора Павлищука
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

23 лютого Комісія з відбору нового директора НАБУ почала співбесіди на доброчесність з Віктора Павлущика. У 2015 році він пройшов конкурсний відбір першого набору детективів до НАБУ на посаду детектива НАБУ.

В подальшому пройшов конкурсний відбір на посади старшого детектива-керівника відділу детективів, яку обіймає досі.

За участь до квітня 2022 року у заходах щодо протистояння зброїній агресії російських окупаційних військ на території м. Київ та Київської області у травні нагороджений Почесною грамотою НАБУ.

Розлучений.

Основні питання стосувалися набуття майна батьками особи, з якою кандидат спільно проживає, Тетяною Водопʼяновою. Раніше ця особа була старшим детективом НАБУ (до цього вона працювала у податковій).

Зокрема виникли питання стосовно користування квартирою у Крюківщині Київської області.

«У даній квартирі я проживав з особою, з якою я проживаю.

Вона користувалася цим житлом з 2017 року. Вона всі відомості подавала у своїй декларації. Фактично я набув право користування на це майно, бо почав з нею проживати», зазначив кандидат.

«Ви безоплатно користувалися цим майном?» - уточнили у Комісії.

«Я користувався ним безоплатно, бо особа, з якою я проживаю, має право користуватися ним безоплатно, воно належить її тітці», відповів кандидат.

«В 2019 році Ви задекларували у 2018 році отримання кредиту в «Ощадбанку». Чому в декларації за 2018 рік Ви не вказали про це, та які причини збільшення залишку по кредиту?»

«Якщо коротко, то у 2018 році під час переоформлення зарплатної картки мною було оформлено договір кредитної лінії. Він не передбачає повідомлення про його використання відповідно до розʼяснень НАЗК, крім випадків, коли за кредитною лінією наявна заборгованість, яка перевищує визначені межі. В 2018 заборгованість була 9 тисяч грн, у 2019 році була заборгованість біля 200 тисяч грн, тому були внесені відповідні відомості.

У 2020 році була аналогічна ситуація», зазначив кандидат.

«В 2020 році мати Водопʼянової подарувала донці 280 тисяч грн. Чи йдеться про власні кошти?»

«Так, це були власні кошти матері особи, з якою я проживаю. Мати з 2011 отримає пенсію», відповів він.

«25 січня 2011 року Ви набули у власність авто Черрі М 11 за 102 500 грн. Ви придбали це авто за власні кошти?» - запитали у Комісії.

«Так, авто було куплено у кредит», відповів кандидат.

Також була низка питань стосовно придбань родини Водопʼянової. Як зазначив кандидат, родина особи, з якої він проживає, почала заробляти з кінця 70-х років, і у тому числі, вони були на заробітках.

«З 2018 по 2023 рік Ви 18 разів виїжджали за кордон. Поясніть мету поїздок», - попросили члени Комісії.

«Мною максимальна детальна інформація надана у письмових відповідях. 5 з них були службові відрядження. Інші 13 поїздок це були або туристичного, або особистого характеру. Двічі під час ковіду їздив до Єгипту. Поїздки тривали від 2 до 7 днів» зазначив кандидат.

Кирило Легких задав питання стосовно виїздів кандидата після 24-02-2022.

«Я зробив 3 поїздки за кордон, одна тривала 18 годин, друга 7 днів, і ще одна була з 5 по 8 січня 2023 року. Зараз мої діти 4 та 10 років проживають у Румунії. Мною виїзди були здійснені для забезпечення можливості перебування моїх дітей за кордоном. Моя колишня дружина не може відвідати дітей, бо вона є військовослужбовцем. Ці поїздки не повʼязані з відпочинком», відповів Віктор Павлущик.

«Є два висновки НАБУ від 22.03.2022 та 05.01.2023, де вказано про відстуність підстав для притягнення Вас до дисциплінарної відповідальності»

«Підставою для проведення службового розслідування були записки одного з керівників у НАБУ щодо можливого неналежного здійснення службових обовʼязків підпорядкованим мені детективом. Службове розслідування було проведено автоматично щодо всіх керівників цього детектива. За результатами розслідувань дисциплінарна комісія ухвалила рішення про відсутність підстав для відповідальності», - зазначив кандидат.

«Наскільки відомо членам Комісії, Ваш брат працює у НАБУ та особа, з якою Ви проживаєте, теж працює у Бюро», - зауважили члени Комісії.

«Мій брат у 2018 році звільнився з НАБУ. Особа, з якою проживаю, 9 січня 2023 року звільнилася з Бюро, а з 10 січня працює в міжнародній організації під егідою ООН. Між ними не було жодних відносин підпорядкування.

Брат звільнився у звʼязку з тим, що після народження дитини вирішив піти працювати у приватний сектор», зазначив Павлущик.

«Чи складався у Львівській області щодо Вас адмінпротокол?» - поцікавилися члени Комісії.

«Так, 5 січня я транспортував своїх дітей до місця, де вони зустрілися з моєю колишньою дружиною. Я невірно розпізнав лінію виїзду із двору», - відповів кандидат.

«Мати Вашої дружини (особи, з якою проживає кандидат - прим. Ред.)  виїждала у 2020 році на тиждень до Москви, яка була мета цієї поїздки», - запитали члени Комісії

«Мені про це невідомо, я чую від Вас про це перший раз», відповів кандидат.

Олексій Савчук пояснив задане питання, чи не повʼязане це з тим, що її мати здійснює підприємницьку діяльність у РФ.

Як пояснив кандидат, він міг бути у 2020 році і не знайомий з її батьками, бо знайомство з його батьками взагалі відбулося у 2022 році.

«21.09.2005 Ваш батько набув у власність квартиру у Києві, яку продав у 2015 році. У 2014 році Ваш батько також набув ще одну квартиру у цьому будинку, в якій Ви проживала, і яка потім перейшла у власність Вашої дружини. Поясніть джерела доходів», - попросили члени Комісії.

Як пояснив кандидат, довідки про доходи батьків за 90-ті роки надати неможливо. Були певні доходи від продажу майна у Вінниці.

«Ми перевірили, що 2005 року ціна квартири була в кілька разів вище, ніж Ви зазначили. Була така практика, коли занижувалися ціни нерухомості, щоб знизити витрати на оформлення. Як Ви ставитеся до заниження ціни обʼєкта для того, щоб занизити рівень витрат учасників цих правочинів», - запитав член Комісії Олексій Савчук.

«У 2005 році мені було 19 років, я проживав «на казармі» у Національній академії СБУ. З приводу ринкової чи неринкової ціни я це питання ставив батькам, вони сказали, що це була дійсна вартість», зауважив кандидат.

Нагадаємо, раніше ми описували інші співбесіди з кандидатами.

Так, кандидат на посаду директора НАБУ Анатолій Нестерцов пояснив, що накопичив кілька тисяч доларів, бо у школі йому батьки давали гроші «на їжу», дарували подарунки і також отримував кошти на свята, «коли щедрівки». Також кандидат пожалівся, що у свій час його «у примусовому порядку» відправили до Донецького управління СБУ і не хотіли давати статус УБД.

Родичі кандидата на посаду директора НАБУ Сергія Наумюка отримали паспорти РФ та їздили до України через російський кордон після початку війни з РФ у 2014 році. Крім того, брат кандидата після 2015 року переїхав працювати до Москви. Але зараз всі знаходяться у США і подали заяви про відмову від паспортів РФ, яка ще не розглянута.

Претендент на директора НАБУ, голова ДІАМ Семен Кривонос розповів, як придбана ним земельна ділянка опинилася у лісовому фонді, та назвав себе викривачем корупції.

Керівник Бучанської прокуратури Руслан Кравченко пояснив Комісії з відбору очільника НАБУ, чому приватизував службову квартиру та за три місяці її продав.

20 лютого, як писала «Судово-юридична газета», Комісія з відбору почала співбесіди з начальника Департаменту протидії злочинам, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора Юрія Бєлоусова (детальніше за посиланням).

Співбесіду проходив детектив Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Михайло Буртовий. До нього виникли численні запитання стосовно його майна та майна родичів (деталі – за посиланням).

Третім співбесіду проходив начальник відділу представництва інтересів держави з питань земельних відносин Вінницької обласної прокуратури Олександр Вікул.

Останнім у перший день співбесід був заступник голови Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Віталій Власюк. Значну частину свого капіталу він заробив на майнінгу криптовалют. Це викликало чимало складних питань у Комісії (детальніше за посиланням).

Другий день співбесід Комісія розпочала з Максима Ворвуля, який з березня 2017 року працює у НАБУ на посаді старшого детектива – заступника керівника Третього відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів. До нього виникли питання щодо безоплатної приватизації земельної ділянки.

Другим кандидатом на крісло директора НАБУ, який проходив співбесіду на доброчесність 21 лютого, став Сергій Гупяк. Він з 17 березня 2021 року до 31 січня 2022 року працював начальником четвертого слідчого відділу з дислокацією у місті Вінниці ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, а з 1 лютого 2022 року є керівником цього відділу. До кандидата виникли запитання стосовно результатів службового розслідування, яке стосувалося порушення строків направлення обвинувального акта до суду підлеглими на той час Сергію Гупяку прокурорами до суду.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Прилипчук
    Олександр Прилипчук
    суддя Сумського окружного адміністративного суду