Кабмін схвалив проєкт меморандуму про новий кредит МВФ

11:20, 27 березня 2023
Урядовці схвалили проєкт меморандуму про нову кредитну програму між Україною та МВФ, яка розрахована на 4 роки та обсягом до 15,6 мільярдів доларів.
Кабмін схвалив проєкт меморандуму про новий кредит МВФ
Фото: vesti.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кабінет міністрів схвалив проєкт меморандуму між Україною та МВФ. Відповідне рішення закріплене розпорядженням уряду №242 від 24 березня.

Зазначеним документом уповноважено підписати лист про наміри до проєкту меморандуму міністра фінансів Сергія Марченка.

«Схвалити проект Листа про наміри Уряду України і Національного банку України до Міжнародного валютного фонду та проект Меморандуму про економічну та фінансову політику.

Уповноважити Міністра фінансів Марченка Сергія Михайловича на підписання зазначеного Листа», - зазначається у розпорядженні.

Нова кредитна програма розрахована на чотири роки та передбачатиме доступ до фінансування обсягом 11,6 млрд СПЗ (близько 15,6 млрд доларів США).

«Вона спрямовуватиметься на підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також поступове економічне відновлення України в період післявоєнної відбудови та приєднання до ЄС», - пояснюють у Нацбанку.

Реалізація програми відбуватиметься у два етапи:

«З огляду на надзвичайно високий рівень невизначеності, спричинений війною росії проти України, програма EFF реалізовуватиметься у два етапи.

На першому етапі зусилля спрямовуватимуться на зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності шляхом:

    посилення мобілізації надходжень;

    відмови від емісійного фінансування та забезпечення чистого додатного фінансування з внутрішнього боргового ринку;

    підтримання фінансової стабільності в довгостроковій перспективі, зокрема завдяки підготовці глибшої оцінки оздоровлення банківського сектору та подальшій підтримці незалежності центрального банку.

Також програма передбачатиме продовження реформ для посилення управлінських та антикорупційних засад, зокрема через запровадження законодавчих змін.

Цей етап реалізовуватиметься на базі Моніторингової програми із залученням Ради директорів МВФ та триватиме перші 12 – 18 місяців.

На другому етапі увага зміститься на масштабніші реформи, спрямовані на закріплення макроекономічної стабільності, відновлення та відбудову України, посилення стійкості та швидке й довготривале економічне зростання, зокрема завдяки вступу України до ЄС.

Передбачається, що на цьому етапі Національний банк повернеться до рамки монетарної політики, що використовувалася до повномасштабного вторгнення і базувалася на плаваючому обмінному курсі та режимі таргетування інфляції за наявності необхідних передумов. Натомість фіскальна політика зосереджуватиметься на критично важливих структурних реформах, що мають забезпечити в середньостроковій перспективі належний рівень доходів за рахунок упровадження Національної стратегії доходів разом із реформуванням управління державними фінансами та інвестиціями з метою підтримання повоєнної відбудови. Посилення конкуренції на критично важливому ринку енергоносіїв і одночасне зменшення квазіфіскальних зобов’язань доповнять повоєнні зусилля з реалізації реформ.

Автор Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Тетяна Кудрявцева
    Тетяна Кудрявцева
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
  • Володимир Погребняк
    Володимир Погребняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Богацька
    Наталія Богацька
    голова Південно-західного апеляційного господарського суду