На 4 роки та передбачатиме доступ до фінансування обсягом $15,6 млрд: Україна та МВФ досягли угоди на рівні персоналу

09:35, 22 березня 2023
Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо нової програми «Механізм розширеного фінансування» з МВФ.
На 4 роки та передбачатиме доступ до фінансування обсягом $15,6 млрд: Україна та МВФ досягли угоди на рівні персоналу
Джерело фото: УП

Досягнуто угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA) щодо укладання нової програми розширеного фінансування з МВФ.

Як розповідають у Нацбанку, відповідна угода має бути схвалена Радою директорів Фонду найближчими тижнями.

Нова програма розрахована на чотири роки та передбачатиме доступ до фінансування обсягом 11,6 млрд СПЗ (близько 15,6 млрд доларів США).

«Вона спрямовуватиметься на підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також поступове економічне відновлення України в період післявоєнної відбудови та приєднання до ЄС», - пояснюють у НБУ.

Реалізація програми відбуватиметься у два етапи:

«З огляду на надзвичайно високий рівень невизначеності, спричинений війною росії проти України, програма EFF реалізовуватиметься у два етапи.

На першому етапі зусилля спрямовуватимуться на зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності шляхом:

 • посилення мобілізації надходжень;
 • відмови від емісійного фінансування та забезпечення чистого додатного фінансування з внутрішнього боргового ринку;
 • підтримання фінансової стабільності в довгостроковій перспективі, зокрема завдяки підготовці глибшої оцінки оздоровлення банківського сектору та подальшій підтримці незалежності центрального банку.

Також програма передбачатиме продовження реформ для посилення управлінських та антикорупційних засад, зокрема через запровадження законодавчих змін.

Цей етап реалізовуватиметься на базі Моніторингової програми із залученням Ради директорів МВФ та триватиме перші 12 – 18 місяців.

На другому етапі увага зміститься на масштабніші реформи, спрямовані на закріплення макроекономічної стабільності, відновлення та відбудову України, посилення стійкості та швидке й довготривале економічне зростання, зокрема завдяки вступу України до ЄС.

Передбачається, що на цьому етапі Національний банк повернеться до рамки монетарної політики, що використовувалася до повномасштабного вторгнення і базувалася на плаваючому обмінному курсі та режимі таргетування інфляції за наявності необхідних передумов. Натомість фіскальна політика зосереджуватиметься на критично важливих структурних реформах, що мають забезпечити в середньостроковій перспективі належний рівень доходів за рахунок упровадження Національної стратегії доходів разом із реформуванням управління державними фінансами та інвестиціями з метою підтримання повоєнної відбудови. Посилення конкуренції на критично важливому ринку енергоносіїв і одночасне зменшення квазіфіскальних зобов’язань доповнять повоєнні зусилля з реалізації реформ.

Домовленість на робочому рівні, яка має бути схвалена Радою директорів МВФ найближчими тижнями, означає, що Міжнародний валютний фонд продовжує підтримувати Україну та, як очікується, допоможе мобілізувати масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Віта Бондарчук
  Віта Бондарчук
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Сергій Головатий
  Сергій Головатий
  виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України
 • Олена Заічко
  Олена Заічко
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Віктор Пророк
  Віктор Пророк
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді