Вищий антикорупційний суд знову не зміг обрати запобіжний захід підозрюваному у незаконному заволодінні земельною ділянкою народному депутату Дмитру Ісаєнку
На початку сьогоднішнього засідання прокурор зачитав фрагмент оцінки земельної ділянки, у незаконному заволодінні якої підозрюють Ісаєнка і наголосив, що її вартість була занижена.
«З оцінки випливає, що нерухомість нічого не коштує…Оцінка мала б бути як для продажу, а ціна ринковою», - зазначив прокурор.
Він навів низку оцінок інших схожих земельних ділянок вартість яких була оцінена вище і зауважив, що парламентський будівельний комбінат вигравав тендери та провадив діяльність і, відповідно, нерухомість, яка стоїть на земельній ділянці мала б бути оцінена.
У свою чергу адвокати зауважили, що оцінка вартості ділянки у 312 мільйонів гривень враховує і вартість «земельної складової і вартість споруд». Вони зазначили, що об’єкти будівельного комбінату підприємства, якому належить підприємство не в найкращому стані та зазначили, що підозрюваний не завдавав збитків державі
«Прокурор не надав жодних даних, які підтверджують збитки», - додали захисники
Як повідомляла «Судово-юридична газета», Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру народному депутату групи «Відновлення України» Дмитру Ісаєнку у спробі незаконно заволодіти землею та майном Державного будівельного комбінату.
За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього він вступив у змову з працівниками ДП та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.
Ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі 312 млн грн. Натомість, як встановили НАБУ і САП, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн грн.
Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.