Верховна Рада обмежила зарплату депутатам, прокурорам, міністрам та чиновникам 67 тисячами гривень

16:07, 10 квітня 2023
Втім, це обмеження не торкнеться суддів.
Верховна Рада обмежила зарплату депутатам, прокурорам, міністрам та чиновникам 67 тисячами гривень
Джерело фото: ВРУ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

10 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні як закон законопроект 8312, яким обмежила заробітні плати у державному секторі десятьма мінімальними зарплатами. Тобто, чиновники, прокурори та депутати зможуть отримувати не більше 67 тисяч грн.

Однак, ця норма не може бути розповсюджена на суддів, адже їх винагорода регулюється окремими законами.

Так, в останній момент парламент схвалив поправку номер 48 до цього законопроекту «щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану».

Зокрема цією поправкою статтю 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» доповнено пунктом 2-2 такого змісту:

«Установити, що у квітні 2023 року та на період до припинення або скасування воєнного стану заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, крім органів місцевого самоврядування) нараховуються у розмірі, що не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року.

При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.

Зазначене обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати, грошового

забезпечення таким особам:

військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським, особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби.

Обмеження, встановлене у частині першій цієї статті, застосовується також при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення відповідно народним депутатам

України, членам Кабінету Міністрів України, прокурорам, працівникам, службовим і

посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і

посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами (крім осіб, зазначених в абзаці другому цього пункту), працівникам суб’єктів господарювання, 100 відсотків акцій (часток) якого належить державі або іншому господарському товариству, 100 відсотків акцій (часток) якого належать державі».

Нагадаємо, що 28 березня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект 9150 про внесення змін до статті 135 Закону «Про судоустрій і статус суддів» щодо скасування доплат суддям за перебування на адміністративній посаді в суді.

Відповідно до статті 135 Закону базовий розмір посадового окладу судді становить:

1) судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року (2102 грн прожитковий мінімум для визначення окладу судді, тобто, «голий» оклад судді першої інстанції становить 63 060 грн на місяць, отже, голова суду отримує доплату 6306 грн, а заступник – 3153 грн)

2) судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду – 50 прожиткових мінімумів (тобто, оклад 105 100 грн на місяць, отже, доплата голови суду становить 10 510 грн на місяць, а заступника – 5255 грн)

3) судді Верховного Суду – 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року (157 650 грн оклад та 15 765 грн – доплата для голови суду і 7882,5 грн – для, наприклад, секретаря палати в касаційному суді ВС).

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший