Стало відомо, за рахунок чого поліцейським та рятувальникам повернуть додаткову винагороду 30 тисяч грн

15:53, 10 квітня 2023
Верховна Рада вирішила повернути доплати поліцейським та рятувальникам: про який механізм йде мова та де візьмуть кошти.
Стало відомо, за рахунок чого поліцейським та рятувальникам повернуть додаткову винагороду 30 тисяч грн
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як відомо після початку повномасштабного вторгнення постановою Кабміну від 28 лютого 2022 р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» поліцейським встановили додаткову винагороду у розмірі 30 тисяч грн пропорційно в розрахунку на місяць, а тим із них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій – до 100 тисяч грн у розрахунку на місяць пропорційно часу участі в таких діях та заходах.

Однак, як раніше писала «Судово-юридична газета», з 1 лютого 2023 року додаткову винагороду для тих поліцейських, які знаходяться у тилу, було вирішено зменшити – до 10 тисяч грн. Тобто, це не обов’язково має бути саме 10 тисяч, а може бути й менше.

Про відповідні зміни спочатку повідомило Міністерство оборони. А згодом було опубліковано відповідний наказ МВС.

Так, відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 січня 2023 року №38, поліцейські у тилу могли розраховувати лише на доплату не більше 10 тисяч грн.

Аналогічно до 10 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць можуть отримати працівники ДСНС, які проходять службу (виконують обов’язки) на територіях, які не віднесені до районів ведення бойових дій. Тобто, було зменшено доплати рятувальникам.

Втім, цю додаткову винагороду зменшили не всім правоохоронцям (детально про те, скільки і де отримують ми аналізували раніше).

Згодом, 2 березня, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9071, яким передбачалося відновлення додаткової винагороди в у 30 тисяч гривень.

А 10 квітня, як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, вже під час голосування у залі було вирішено схвалити поправку при прийнятті іншого законопроекту 8312 щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану.

За словами нардепа Ярослава Железняка, це поправка 48. Комітетом дана поправка була відхилена.

Що передбачає поправка?

Отже, розділу І проекту Закону 8312 доповнено пунктом 3 такого змісту:

У Законі України «Про правовий режим воєнного стану» статтю 16 доповнити частиною другою такого змісту:

«2. На період дії воєнного стану військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським щомісячно виплачується додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень не залежно від покладених на таких осіб завдань чи районів проходження служби.

Для таких осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Положення цього пункту не поширюється на курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів та курсантів і слухачів закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання».

Кошти візьмуть за рахунок обмеження зарплат держслужбовцям

Також цією поправкою у Законі України «Про правовий режим воєнного стану» статтю 28 доповнено  пунктом 2-2 такого змісту:

«2-2. Установити, що у квітні 2023 року та на період до припинення або скасування воєнного стану заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, крім органів місцевого самоврядування) нараховуються у розмірі, що не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року.

При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.

Зазначене обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати, грошового

забезпечення таким особам:

військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським, особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби.

Обмеження, встановлене у частині першій цієї статті, застосовується також при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення відповідно народним депутатам

України, членам Кабінету Міністрів України, прокурорам, працівникам, службовим і

посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і

посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами

(крім осіб, зазначених в абзаці другому цього пункту), працівникам суб’єктів господарювання, 100 відсотків акцій (часток) якого належить державі або іншому господарському товариству, 100 відсотків акцій (часток) якого належать державі».

«Обґрунтування: суттєва зміна порядку і розмірів виплати грошового забезпечення у

період активних бойових дій, яка сталася внаслідок видання наказу Міноборони № 44,

негативно впливає на бойовий дух армії та, як наслідок, на обороноздатність держави.

Таким чином, пропонується встановити на рівні закону виплати для захисників України,

передбачені на початку повномасштабного вторгнення рф. зв’язку з цим, з метою забезпечення виплат доплат військовослужбовцям та іншим особам, які виконують обов’язок із захисту Вітчизни, пропонується встановити вказане обмеження на заробітну плану у публічному секторі. Таке обмеження дозволить зберегти кошти для фінансування потреб і гарантій українських військових», - додається у поясненнях до поправки.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Прилипчук
    Олександр Прилипчук
    суддя Сумського окружного адміністративного суду