Як правильно оформити договір з турфірмою для відпочинку за кордоном

10:27, 9 червня 2017
Як не потрапити в руки турагентств-шахраїв? Що слід знати, підписуючи договір на туристичне обслуговування?
Як правильно оформити договір з турфірмою для відпочинку за кордоном
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Літо — це сезон відпусток і подорожей за кордон. Але нерідко поїздка може бути зіпсована. Причин на те багато: крадіжка документів, затримка авіарейсу, раптова хвороба. Перш за все, щоб мінімізувати кількість негативних емоцій під час відпочинку в чужій країні, юристи радять обирати надійного і перевіреного туроператора.

На жаль, на ринку існує велика кількість турфірм-шахраїв: вони або зникають з грошима, або просять непередбачувані доплати. Щоб не потрапити в такі неприємності, перш ніж купувати тур, ретельно перевірте туроператора або турагента. Крім відгуків про роботу, поцікавтеся наявністю у них дозвільних документів. Згідно з українським законодавством, туристичною діяльністю мають право займатися тільки ліцензійні туристичні оператори.

Обов'язково перевірте в Куточку споживача в офісі туроператора наявність наступних документів:

  • фотокопію ліцензії на туристичну діяльність;
  • копію банківської або іншої кредитної установи про підтвердження фінансового забезпечення цивільної відповідальності ліцензіата (для туроператора — мінімум 20 тис. євро, для турагента — 2 тис. євро).

Зверніть увагу, що діяльність турагентів, на відміну від діяльності туристичних операторів, ліцензуванню не підлягає: агенти й оператори працюють за угодами.

Коли вже обрана надійна і перевірена туристична фірма, тоді Вашим наступним кроком, що гарантує захист прав на відпочинку в разі, якщо обіцяні послуги не будуть надані, повинен стати договір на туристичне обслуговування. У цьому документі передбачається в повний фактичний перелік послуг на відпочинку. Вказуються повні анкетні дані, умови страхування, умови, що стосуються негативних наслідків перельотів, проживання, зірковості готелю, обслуговування і т. д.

Дрібний і довгий текст договору туристи читають, звичайно, неуважно, але Вам бажано уточнити, чи несе компанія свою відповідальність за запізнення і затримки літака; що буде, якщо з яких-небудь причин Ваш номер в готелі буде зайнятий. До речі, як правило, в цьому випадку турфірма зобов'язана поселити Вас в готель рівнем вище. Якщо договір про це замовчує, то вимагайте, щоб такий пункт був внесений письмово, а не усно.

Також зверніть увагу на наступні пункти договору:

  • місце надання туристичних послуг;
  • програма туристичного обслуговування;
  • характеристика транспортних засобів, що здійснюють перевезення, зокрема, їх види і категорії;
  • характеристика готелів та інших об'єктів, призначених для надання послуг з тимчасового розміщення;
  • види і способи забезпечення харчування під час туристичної подорожі;
  • мінімальна кількість туристів у групі;
  • ціна туристичних послуг.

Також слід детально ознайомитися з тією частиною договору, де передбачаються санкції для туриста за відмову скористатися туром. За певну кількість днів до виїзду туристу можуть повернути вартість купленого турпакета з певним штрафом: чим ближче до дати виїзду, тим більше буде штраф.

До складання договору Вам обов'язково повинна бути надана наступна інформація:

  • основні вимоги до оформлення в'їзних документів;
  • медичні застереження;
  • інформація про туроператора/турагента.

Отже, якщо Ви збираєтеся на відпочинок, який буде тривати більше ніж добу, і з метою його організації звернулися в туристичну фірму, то між Вами і туркомпанією укладається договір на туристичне обслуговування. Цей документ складається письмово.

Однак Закон України «Про туризм» передбачає і спрощену процедуру укладення угоди — шляхом видачі ваучера. Але юристи радять не задовольнятися одним лише ваучером, а звернутися до менеджера турфірми з проханням підписати з Вами повноцінний договір: відмовити Вам не мають права.

Про страхування Вашої туристичної поїздки, а також про те, що робити, якщо на відпочинку стався нещасний випадок, Ви дізнаєтеся в наступних «Юридичних порадах».

Автор:
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд