Які ризики чекають суддів, що бажають відправляти правосуддя в антикорупційному суді

12:35, 16 червня 2017
На якому етапі слід забезпечувати безпеку суддів антикорупційного суду.
Які ризики чекають суддів, що бажають відправляти правосуддя в антикорупційному суді
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Завдяки ряду народних депутатів почалася робота над створенням антикорупційного суду. На це звернув увагу член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич під час експертного обговорення перспектив створення антикорупційного суду в Україні, ініційованого українськими та міжнародними експертами.

За словами члена Ради правосуддя, ВРП підтримує створення антикорупційного суду за умови, що основними орієнтирами в цьому послужать норми Конституції України і Закону «Про судоустрій і статус суддів».

Також Вадим Беляневич наголосив на прагненні нардепів забезпечити безпеку суддів антикорупційного суду. При цьому він висловив припущення про доцільність забезпечення такої безпеки ще на стадії відбору кандидатів. В іншому випадку, як вважає член ВРП, гідні юристи можуть не ризикнути взяти участь в конкурсі. Підставою для такого припущення, серед іншого, послужив конкурс до Верховного Суду.

Для забезпечення такої безпеки, як вважає Вадим Беляневич, слід передбачити необхідні законодавчі норми. Якщо не подбати про це заздалегідь, то можна відразу ж зарубати ідею формування органу.

Автор:
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду