Конкурс до Верховного Суду: критерії оцінки кандидатів. ВІДЕО

15:05, 21 липня 2017
У ВККС роз'яснили, за якими критеріями будуть виставляти загальний бал конкурсантам до Верховного Суду.
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Завершується конкурс на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) провела співбесіди з усіма кандидатами і вже незабаром буде сформовано рейтинг кожного касаційного суду.

За якими критеріями оцінювали кандидатів і як будуть виставляти бали, розповів секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка.

«Психологи, виходячи з наших побажань, а також з аналізу законодавства, створили профіль кандидата до Верховного Суду (психологічний профіль). Існує показник — рівень, як проявить себе кандидат, і оптимальний рівень. Це з професіограми ... це те, яким він повинен бути, а це — як він себе проявив», — пояснив Станіслав Щотка.

За його словами, компетентність в свою чергу оцінюється за показниками:

1) професійна компетентність.

У разі, якщо це стосується суду, Комісія перевіряє статистику за п'ять років — яке навантаження і як кандидат розглядав справи, де не впорався з навантаженням — і його показники в порівнянні з судом; якщо це стосується адвоката, то як він часто брав участь в засіданнях суду і за якими справами.

Вчених розглядають не менш скрупульозно: в яких навчальних закладах викладав, де друкувався, скільки кандидатів підготував, які публікації і за який період підготував.

2) особистісна компетенція, психологічний тест.

На особистісну компетенцію відведені в сумі 100 балів, а оцінки варіюються від «дуже низької» до «дуже високої.

Дуже низький рівень оцінюється від 0 до 20 балів, низький — 21-40, середній — 41-60, високий — 61-80, дуже високий — 81-100 балів.

Рішення про найвищий бал приймає член колегії.

«Далі ми дивимося, що він зробив для того, щоб цей потенціал або використовувати, або підвищити рівень. Якщо це особистісна компетенція — він підготував велику кількість вчених, брав участь і це доведено, — то він заслужив високий бал», — зазначив Станіслав Щотка.

Перевірка на компетентність складається з декількох етапів: анонімний письмовий тест оцінюється в 90 балів, практичне завдання — 120 балів. До цього додається професійна діяльність кожного (за результатами дослідження досьє) — 80 балів і підвищення кваліфікації — 10 балів; і того — 300 балів.

До того ж, 200 балів до компетентності надають психологи. У сумі виходить 500 балів.

«Ми повинні побачити, як він працював до цього», — заявив Станіслав Щотка.

Вищий бал з професійної етики, як розповів секретар кваліфікаційної палати ВККС, становить 250 балів.

«100 балів дають психологи, 150 — ми беремо інші показники (інші дані про відповідність суддів вимогам законодавства у сфері запобігання корупції)», — додав Станіслав Щотка.

У підсумку ці рівні оцінюються так:

  • компетентність — в загальному 500 балів;
  • профетіка — 250 балів;
  • добропорядність — 250 балів.

Максимальна оцінка становить 1000 балів.

Відповідно до набраних балів і вибраної спеціалізації, кандидати займуть своє місце в одному з чотирьох рейтингових списків. Суддями Верховного Суду стануть перші 30 кандидатів з кожної спеціалізації.

Нагадаємо, що оприлюднити рейтинг Комісія планує до 1 серпня 2017 року.

Автор:
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Тітов
    Олександр Тітов
    суддя Харківського окружного адміністративного суду