Рада доброчесності вважає, що з ним не можна судитися

09:58, 8 серпня 2017
У Громадській раді доброчесності вважають, що він не може бути стороною у судовій справі.
Рада доброчесності вважає, що з ним не можна судитися
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Сьогодні, 7 серпня, на сайті Громадської ради доброчесності (ГРД) з'явилося роз'яснення, в якому Рада робить акцент на тому, що вона не є суб'єктом судових процесів.

Нагадаємо, що в ході конкурсу до Верховного Суду ГРД надавав негативні висновки по конкурсантам, внаслідок чого деякі з них вибули з конкурсу. Тепер частина цих конкурсантів подали в суд на Громадську раду доброчесності, вважаючи її рішення необ'єктивними.

В даний час є 8 судових проваджень, що стосуються конкурсу, в яких ГРД є третьою особою або відповідачем. За словами ГРД, 4 таких справи знаходяться у Вищому адміністративному суді, а ще 4 — в Окружному адміністративному суді Києва.

При цьому в Раді вважають, що вона, як свого часу і Тимчасова спецкомісія з перевірки суддів, не є суб'єктом в адміністративному або будь-якому іншому процесі. Як приклад Рада наводить судове рішення щодо ТСК з перевірки суддів.

Позивачі ж в таких провадженнях вказують Громадську раду третьою особою або навіть відповідачем.

Раніше, до ГРД подавали позов громадські організації, які не пройшли до складу Ради, на їхню думку, в зв'язку з непрозорою процедурою відбору до складу Ради (туди в основному потрапили представники організацій, що працюють на грантові кошти, пов'язані з реанімаційним пакетом реформ).

Як зазначається в роз'ясненні ГРД, Рада «не є суб'єктом владних повноважень, оскільки вона не наділена владними управлінськими функціями, а її висновок про невідповідність судді (кандидата на посаду судді) критеріям доброчесності та професійної етики ГРД не має остаточного характеру і не породжує негативних юридичних наслідків для позивача».

Автор:
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Тітов
    Олександр Тітов
    суддя Харківського окружного адміністративного суду