Сьогодні, 7 серпня, на сайті Громадської ради доброчесності (ГРД) з'явилося роз'яснення, в якому Рада робить акцент на тому, що вона не є суб'єктом судових процесів.
Нагадаємо, що в ході конкурсу до Верховного Суду ГРД надавав негативні висновки по конкурсантам, внаслідок чого деякі з них вибули з конкурсу. Тепер частина цих конкурсантів подали в суд на Громадську раду доброчесності, вважаючи її рішення необ'єктивними.
В даний час є 8 судових проваджень, що стосуються конкурсу, в яких ГРД є третьою особою або відповідачем. За словами ГРД, 4 таких справи знаходяться у Вищому адміністративному суді, а ще 4 — в Окружному адміністративному суді Києва.
При цьому в Раді вважають, що вона, як свого часу і Тимчасова спецкомісія з перевірки суддів, не є суб'єктом в адміністративному або будь-якому іншому процесі. Як приклад Рада наводить судове рішення щодо ТСК з перевірки суддів.
Позивачі ж в таких провадженнях вказують Громадську раду третьою особою або навіть відповідачем.
Раніше, до ГРД подавали позов громадські організації, які не пройшли до складу Ради, на їхню думку, в зв'язку з непрозорою процедурою відбору до складу Ради (туди в основному потрапили представники організацій, що працюють на грантові кошти, пов'язані з реанімаційним пакетом реформ).
Як зазначається в роз'ясненні ГРД, Рада «не є суб'єктом владних повноважень, оскільки вона не наділена владними управлінськими функціями, а її висновок про невідповідність судді (кандидата на посаду судді) критеріям доброчесності та професійної етики ГРД не має остаточного характеру і не породжує негативних юридичних наслідків для позивача».