В Одесі пройшла акція протесту проти суддів

14:00, 12 жовтня 2017
Під стінами Одеського окружного адмінсуду учасники акції протесту вимагали від суддів добровільно піти у відставку.
В Одесі пройшла акція протесту проти суддів
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

11 жовтня 2017 року за стінами Одеського окружного адміністративного суду відбулася несанкціонована акція протесту, в якій взяли участь близько 20 громадян похилого віку та невідомі, які називали себе активістами патріотичних організацій міста.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Учасники акції вимагали від суддів добровільно піти у відставку, безпідставно звинувачуючи їх в корумпованості і винесенні нібито незаконних рішень на користь «громадянина Альперина» і «фіктивних фірм» щодо зниження митних платежів.

Голова суду провів зустріч з активістами, під час якої останні зачитали звернення. Зі змісту документа вбачається відсутність правової обізнаності громадян про порядок здійснення судочинства або їх свідоме введення в оману організаторами акції. Так, звернення не містить ніяких посилань на будь-які факти або докази, що підтверджують неправомірність дій суддів при винесенні рішень.

Відзначимо, що в Україні існує законний механізм притягнення суддів до відповідальності в разі винесення неправосудних рішень, а також органи, уповноважені вирішувати це питання.

З огляду на незаконний характер акції, а також її можливий негативний вплив на авторитет судової влади, з метою запобігання поширення неправдивої інформації, яка може ввести в оману громадськість, звертаємо увагу на наступне.

У 2017 році в Одеський окружний адміністративний суд надійшли 154 позови за участю Київської митниці ДФС. Серед них не було жодної справи, учасником якого є громадянин Альперин, або фірми, за якими він є засновником.

Всі справи розподіляються між суддями автоматизованою системою документообігу суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України (ст. 151). Таким чином, голова суду не має змоги впливати на визначення складу суду по розгляду справи. Випадки втручання в систему авторозподілу компетентними органами не встановлені.

Згідно з Конституцією і законами України, суди вирішують передані їм справи безсторонньо на основі представлених сторонами обвинувачення і захисту доказів. Перегляд судових рішень можливий тільки передбаченим процесуальним законом способом. Таким чином, огульні і непідтверджені звинувачення суддів, а також проведення масових акцій є нічим іншим, як спробою тиску на суд і втручанням в його діяльність.

Нагадаємо, згідно зі статтею 126 Конституції України, вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється і тягне за собою юридичну відповідальність.

Голослівні звинувачення не тільки руйнують репутацію судді або суду, а й підривають суспільну довіру до судової системи країни в цілому.

Раніше повідомлялося, що голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Богацька ініціювала проведення аналізу фактів тиску на суди і суддів міста Одеси та Одеської області, а також випадків втручання в здійснення правосуддя.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Богдан Гриновецький
    Богдан Гриновецький
    голова Івано-Франківського апеляційного суду
  • Ігор Смолій
    Ігор Смолій
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва