Стан забезпечення незалежності суддів в Україні: ВРП затвердила Щорічну доповідь за 2023 рік

13:36, 2 липня 2024
Доповідь відображає найбільш актуальні аспекти та проблеми стану забезпечення незалежності суддів, окреслює особливості функціонування судової влади впродовж 2023 року в умовах воєнного стану та проведення судової реформи.
Стан забезпечення незалежності суддів в Україні: ВРП затвердила Щорічну доповідь за 2023 рік
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

27 червня Вища рада правосуддя рішенням № 1999/0/15-24 затвердила Щорічну доповідь за 2023 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні».

З метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя Вища рада правосуддя з 2017 року у співпраці із судами, органами державної влади, органами та установами системи правосуддя, професійними організаціями правників, громадськими об’єднаннями, науковими установами й закладами вищої освіти готує щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні.

Підготовка щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні є одним із завдань Вищої ради правосуддя, передбачених Законом України «Про Вищу раду правосуддя».

Щорічна доповідь відображає найбільш актуальні аспекти та проблеми стану забезпечення незалежності суддів, окреслює особливості функціонування судової влади впродовж 2023 року в умовах воєнного стану та проведення судової реформи, а також містить основні підсумки координуючої діяльності Вищої ради правосуддя, роботи органів та установ системи правосуддя, огляд стану забезпечення незалежності кожного судді та ключових питань доступу до правосуддя для всіх, а також визначає пріоритетні завдання і рекомендації на наступний період.

У Щорічній доповіді зазначено, що до основних здобутків 2023 року варто віднести відновлення повноцінної роботи ВРП та ВККСУ. Успішними стали зусилля щодо розблокування дисциплінарної функції ВРП. Тривають процеси щодо створення служби дисциплінарних інспекторів; здійснюється робота з відновлення роботи судів, територіальна підсудність судових справ яких була змінена у зв’язку з воєнними діями.

Також висвітлюються актуальні проблемні питання судової влади України. Зокрема, потребують вирішення питання щодо недостатнього кадрового забезпечення судової системи; проблеми, які виникли внаслідок тривалого нездійснення дисциплінарних процедур, недостатнє фінансове забезпечення потреб судової гілки влади, питання впливу чи тиску на суддю під час здійснення правосуддя, вдосконалення законодавчих норм з актуальних питань судочинства.

У документі визначені пріоритетні завдання у сфері функціонування органів судової влади, а саме: врегулювання питання зміни системи місцевих судів в Україні, узгодження оптимізації мережі судів і планів щодо черговості відбудови та відновлення судів, які постраждали внаслідок ворожих атак; відновлення доступу до правосуддя на деокупованих територіях; необхідність подолання кадрової кризи в судовій системі України; вирішення питання забезпечення конкурентної оплати праці працівників апаратів судів; поліпшення фінансового забезпечення судової системи, продовження цифровізації судової системи, модернізації ІТ в судовій системі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду