Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу: огляд актуальної судової практики ККС ВС за жовтень

19:28, 20 грудня 2022
Верховний Суд опублікував черговий огляд актуальної судової практики ККС ВС за жовтень.
Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу: огляд актуальної судової практики ККС ВС за жовтень
Зображення від pvproductions на Freepik
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховний Суд опублікував черговий огляд актуальної судової практики Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

В огляді відображено найважливіші правові позиції та висновки з кримінального і кримінального процесуального права, що містяться в постановах ККС ВС, ухвалених у жовтні 2022 року. Ці висновки матимуть значення для формування єдності судової практики.

«Зокрема, у сфері кримінального права:

– визначено поняття корисливого мотиву як кваліфікуючої ознаки умисного вбивства й констатовано, що на наявність корисливого мотиву не впливає, чи мав замовник кошти, які обіцяв надати виконавцям умисного вбивства, а також те, чи мали такі виконавці інші джерела заробітку;

– установлено, що ч. 3 ст. 197-1 КК України містить самостійний склад кримінального правопорушення, а для кваліфікації самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельній ділянці настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді значної шкоди не є обов’язковим;

– мотивовано, що табелі обліку робочого часу про перебування працівників на роботі є офіційним документом, предметом складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 КК України.

У сфері кримінального процесуального права, серед іншого:

– визначено особливості виникнення кримінальних процесуальних відносин щодо продовження строків досудового розслідування та встановлено, що до них застосовуються положення КПК України, чинні на момент початку виконання відповідної дії або ухвалення процесуального рішення;

– зроблено висновок, що ухвала суду про накладення арешту на майно, постановлена під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судових рішень, передбачених ч. 1 ст. 392 КПК України, не підлягає окремому апеляційному оскарженню», - розповіли у Верховному Суді.

Так, упродовж жовтня 2022 року ККС ВС висловлював також інші, не менш актуальні правові позиції, які висвітлено в огляді судової практики нижче:

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший