Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму всебічно розглянула питання щодо подальшого існування в публічному просторі Полтави пам’ятників, встановлених у часи російської імперії та пов’язаних з перемогою Росії у Полтавській битві 8 липня 1709 року над союзними військами України та Швеції. Про це повідомляється на сайті Мінкульту.
Йдеться про Монумент (колону) Слави, встановлений на честь 100-річчя «перемоги російської армії Петра I», пам'ятник на місці відпочинку Петра, споруджений у 1849 році на місці будинку козака Магденка, в якому після битви зупинявся російський цар, та Пам'ятник славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну, встановлений у 1909 році на честь 200-річчя перемоги у Полтавській битві.
У Мінкульті повідомляють, що подібні пам’ятники, встановлені за часів російської імперії і дбайливо збережені в часи СРСР, ворог сьогодні використовує, серед іншого, як «аргументи» для заперечення існування української нації і держави, проштовхуючи тезу про «один народ», та просування «русского мира» як ідеології Росії у війні проти України.
Відтак, Експертна рада МКІП з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендує Полтавській обласній військово-цивільній адміністрації та Полтавській міській раді:
«Думаю, що ці рекомендації допоможуть у дискусії щодо присутності у публічному просторі Полтави об’єктів, які є імперськими символами Росії. Нагадаю, що рішення мають приймати місцеві органи влади», – наголосив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Раніше ми писали, що з будівлі КНУ імені Шевченка зняли меморіальну дошку Булгакову.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.