У четвер, 20 жовтня, Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок ВАКС від 19.05.2022, яким колишнього виконувача обов’язків директора Державного підприємства «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» та директора приватного товариства визнано винуватими у заволодінні та розтраті 116 млн гривень, отриманих державою для будівництва залізничного пасажирського сполучення між Міжнародним аеропортом «Бориспіль» та містом Києвом. Про це повідомляє преслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Заслухавши доводи сторін, суд апеляційної інстанції підтримав позицію прокурора САП та відмовив у задоволенні апеляційних скарг сторони захисту.
Таким чином, Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок суду першої інстанції, яким колишнього виконувача обов’язків директора «Нацпроекту «Повітряний експрес» та його спільника визнано винуватими за ч. 5 ст. 191 КК України та засуджено до 11 та 10,5 років позбавлення волі відповідно.
Ухвала Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду.
Як відомо, 19 травня у ВАКС оголошено вирок, яким виконувача обов’язків директора Державного підприємства «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» засуджено до 11 років позбавлення волі та директора приватного підприємства до 10 років 6 місяців позбавлення волі.
«Указаним особам інкриміновано два епізоди заволодіння та розтрата у 2014 році 116 млн гривень коштів державного підприємства (що одержані від продажу понад 8 млн доларів США з рахунків державного підприємства), отриманих державою за кредитним договором від Експортно-імпортного банку Китаю для будівництва залізничного пасажирського сполучення між Міжнародним аеропортом «Бориспіль» та містом Києвом.
За отримані кредитні кошти Україна мала отримати збудований Китайською машинобудівною корпорацію інфраструктурний об’єкт. Проте в результаті протиправної діяльності групи осіб проект, реалізацію якого покладали на ДП, фактично було припинено. Проект організації залізничного сполучення аеропорту «Бориспіль» із столицею в подальшому побудовано Укрзалізницею вже за іншою програмою за кошти державного бюджету.
Заслухавши доводи сторін, колегія суддів ухвалила вирок, яким визнала вказаних осіб винуватими за ч. 5 ст. 191 КК України. Виконувачу обов’язків директора Держпідприємства «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» призначено покарання у виді 11 років позбавлення волі. Директору приватного підприємства засуджено до 10 років 6 місяців позбавлення волі. Також за вироком суду обвинувачених позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на 3 роки з конфіскацією майна», — йшлося у повідомленні.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.