Сьогодні, 12 січня, Верховна Рада прийняла за основу два законопроєкти №8298 та №8299, які передбачають послаблення податків для промисловості та ліквідацію мита для імпорту обладнання та запчастин.
Данило Гетманцев, голова фінансового комітету, в інтерв’ю OBOZREVATEL пояснив, які зміни вони пропонують.
За словами Данила Гетманцева, дані законопроєкти мають на меті підтримати бізнес, і головним чином, промисловість.
На думку голови фінансового комітету, українська економіка має рухатися в бік зростання переробних галузей та промисловості, водночас частка видобутку та експорту сировини в економіці має знижуватися.
Як зазначає Гетманцев, жодна успішна європейська країна не заробляє гроші, передусім, за рахунок продажу сировини. Натомість, в Україні частка промисловості становить лише 10%.
Власне вищезгадані законопроєкти якраз орієнтовані на підтримку промислового сектору. Відповідно до них, промисловість звільняється від податків.
Це, у свою чергу, означає скорочення надходжень до бюджету. Однак, голова фінансового комітету вважає, що зараз не час думати про дохід бюджету від податків на промислове виробництво. Першочергове завдання, яке наразі стоїть перед урядом, не втратити основні галузі промисловості.
Так, Гетманцев розказав про катастрофічну ситуацію в металургійній промисловості. За його словами, Україна втратила 65% металургії. Було знищено два основні металургійні заводи, які не підглядають відновленню.
Оскільки металургія завжди була провідною галузю України, уряд підтримає її звільненням від ренти.
Від ренти будуть звільнені лише ті підприємства, які займатимуться видобутком руди для виробництва на території України. Той бізнес, який займатиметься видобутком для експорту, від ренти звільнений не буде.
Також положеннями законопроєктів передбачається звільнення від сплати податків виробництва електронних марок та кіно.
Відповідно до законопроєктів, аграрії, які працюють на територіях, які були окуповані, чи на яких велися бойові дії, теж будуть звільнені від податків.
Гетманцев зазначив, що представники бізнесу можуть висувати свої пропозиції щодо зміни чи доповнення законопроєктів. Усі вони будуть розглянуті, але за умови аргументації.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.