Чому повістки вручають на вулиці та блокпостах: пояснення військового комісара

00:00, 30 січня 2023
Військовозобов'язані мають повідомляти територіальні центри комплектування про будь-які зміни у сімейному стані чи стані здоров’я для того, щоб можна було визначити реальну кількість придатних до військової служби.
Чому повістки вручають на вулиці та блокпостах: пояснення військового комісара
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Українцям роз’яснили, чому повістки вручають на вулиці та блокпостах.

Так, військовозобов'язані мають повідомляти територіальні центри комплектування про будь-які зміни у сімейному стані чи стані здоров’я для того, щоб можна було визначити реальну кількість придатних до військової служби. Саме з цією метою й можуть вручати повістки у громадських місцях. Про це заявив головний військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко у коментарі «Львівському порталу».

За його словами, останнім часом поширюються наративи про нібито незаконність вручення повісток у громадських місцях та на блокпостах. Проте, як зазначив Тіщенко, громадяни забувають що, окрім прав, у них також є й обов’язки, одним з яких є захист вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

Комісар нагадав, що з дня оголошення мобілізації українці були зобов’язані добровільно з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соцпідтримки для з’ясування усіх відомостей.

Так, кожен військовозобов'язаний має повідомляти про будь-які зміни сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання, освіти чи місця роботи органу, де вони перебувають на військовому обліку.

До прикладу, якщо у когось народилось троє дітей, відбулись зміни зі станом здоров’ям, чи змінилась адреса - про це повинні знати у територіальних центрах комплектування для розуміння актуальної картини щодо мобілізаційного ресурсу.

«Ми не повинні бігати за кимось, щоб з’ясовувати які зміни у житті відбулись у кожного військовозобов’язаного. Але ігнорування ними своїх обов’язків, закріплених законодавством, вимушує до проведення заходів по врученню повісток не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях», - зазначив Тіщенко.

Він додав, що це необхідно для того, щоб з’ясувати актуальність наявних даних, визначити реальну кількість придатних до військової служби під час мобілізації. У таких заходах не було б необхідності, якби громадяни неухильно дотримувались законодавства України.

При цьому він підкреслив, що вручення повісток в громадських місцях жодним чином не суперечить законодавству України.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду