Як потрапити на лікування за кордоном постраждалим від війни

08:00, 21 квітня 2023
Евакуації на лікування до закордонних клінік підлягають діти і дорослі з мінно-вибуховими й опіковими травмами, а також онкологічними хворобами.
Як потрапити на лікування за кордоном постраждалим від війни
Джерело фото: zolochiv.net
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Постраждалі від війни в Україні мають можливість отримати закордонне лікування. Про це повідомляє МОЗ.

За підтримки Єврокомісії, ВООЗ і уряду Польщі забезпечується медична евакуація постраждалих українців до закордонних клінік.

Перед цим МОЗ подає запит на евакуацію, далі отримує на нього пропозиції від лікарень із країн-членів Євросоюзу та Європейської економічної зони.

Потім координатори МОЗ контактують з координаторами країн, що приймають пацієнтів, та погоджують етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Відповідно до затверджених критеріїв евакуації на лікування до закордонних клінік підлягають діти і дорослі з мінно-вибуховими й опіковими травмами, а також онкологічними хворобами.

У МОЗ називають два способи, за якими українці можуть бути переведені на лікування за кордон.

Перший – через обласний департамент охорони здоров’я, який має визначену особу, відповідальну за направлення громадян України на лікування за кордоном на період дії воєнного стану.

Також можна звернутися в обласну лікарню до лікаря відповідної спеціальності на консультацію та запитати під час консультації про можливість лікування за кордоном.

Другий – подання особистої заявки через сайт МОЗ. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам» на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Варто зазначити, що подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців здійснюється через командування Медичних сил України.

Підтвердити відповідність критеріям слід за допомогою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».

Вона має бути заповнена лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення громадян України для лікування за кордон.

Під час медичної евакуації пацієнт повинен мати із собою документ, що посвідчує особу — закордонний або внутрішній паспорт. Також потрібні виписки з історії хвороби (зокрема, для дітей).

Однак, у МОЗ звертають увагу, що це не є обов’язковою вимогою станом на зараз. Відсутність тих чи інших документів не є перешкодою для вивезення важкопораненого чи онкохворої дитини на лікування за кордон.

Зазначається, що евакуація для українських пацієнтів — безоплатна.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду