Близько 10% внесених в е-систему охорони здоров'я даних не відповідають критеріям і не оплачуються, —НСЗУ

20:37, 13 травня 2023
Медичні послуги за цими даними не оплачуються.
Близько 10% внесених в е-систему охорони здоров'я даних не відповідають критеріям і не оплачуються, —НСЗУ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Близько 10% внесених в електронну систему охорони здоров'я даних не відповідають встановленим критеріям, медичні послуги за цими даними не оплачуються. Про це розповів заступник голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олександр Рябець в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«У нас існує багато алгоритмів перевірки, і близько 10% записів НСЗУ не оплачуються, тому що вони не проходять нашу перевірку», - сказав він.

Рябець зазначив, що перевірку внесені дані не можуть пройти з кількох основних причин. Зокрема, однією з причин є помилка лікарів під час внесення даних. Водночас дані можуть не пройти перевірку через зловживання під час їх внесення «для отримання додаткової оплати».

«Далі ми це опрацьовуватимемо, звертатимемося до медзакладів. Існує ймовірність, що медичні заклади визнають ці записи помилковими і внесення записів буде скасовано. У разі виявлення зловживань ми надаємо інформацію Нацполу і вони вже далі з цим працюють», - сказав він.

Коментуючи інформацію, що з'явилася в соціальних мережах, щодо внесення лікарями недостовірної інформації до ЕСОЗ через одну з медичних інформаційних систем (МІС) для отримання додаткових виплат НСЗУ, Рябець зазначив, що Нацслужба може також проводити перевірку цих фактів за наявності звернення від пацієнта.

«Поки що ми бачимо пост у соціальних мережах про те, що пацієнт надіслав нам звернення. Якщо це звернення до нас зайшло, ми його опрацюємо і тоді зможемо сказати, чи справді мав місце факт помилки або зловживання лікаря. У нас є тільки інформація, що існують записи, які пацієнт вважає файковими. Розгляду з нашого боку ще не відбувалося, оскільки для цього нам потрібне офіційне звернення пацієнта», - сказав він.

Водночас Рябець повідомив, що НСЗУ проведе зустріч з іншими медичними інформаційними системами щодо алгоритмів виявлення фактів можливих маніпуляцій.

«Ситуацій, щоб стався злам медичної системи і були внесені файкові дані, не було. А щодо можливих зловживань лікарів, то для цього проводиться моніторинг, відбувається розбір конкретної ситуації і тоді ухвалюються рішення», - сказав він.

Заступник голови НСЗУ зазначив, що перевірка скарг пацієнтів для НСЗУ «щоденна рутинна робота, така сама, як і постійна робота з виявлення медичних записів, які не відповідають критеріям і за якими оплата не здійснюватиметься».

«НСЗУ має серйозний важіль впливу - зменшення оплати, якщо є помилка під час внесення даних. Однак якщо ми бачимо, що такі факти виявляються на постійній основі, то ми передаємо інформацію в Національну поліцію, і поліція вже далі працює з такими випадками, відкриваючи кримінальні провадження», - сказав він.

Також Рябець зазначив, що «НСЗУ піклується про пацієнтів, і ми дуже сподіваємося на те, що пацієнти (за можливості) перевірятимуть свої кабінети і у таких випадках, як той, який ми обговорювали сьогодні, звертатимуться до НСЗУ по допомогу».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва