Україна домовляється про унікальну ДНК-експертизу, аби встановити імена загиблих захисників

22:00, 26 травня 2023
Таку експертизу роблять лише 4 країни.
Україна домовляється про унікальну ДНК-експертизу, аби встановити імена загиблих захисників
Фото: depositphotos

Україна домовляється про унікальну археологічну ДНК-експертизу рештків тіл, аби встановити імена загиблих воїнів. Про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко на брифінгу.

Він додав, що таку експертизу роблять лише 4 країни.

За словами Котенка, держава знаходиться у процесі підписання меморандумів з іншими країнами про проведення цієї складної археологічної ДНК-експертизи.

«Буває, що ми не можемо взяти ДНК-експертизу, бо іноді ми привозимо не тіла, а тільки рештки. І тут потрібна інша ДНК-експертиза, яка в світі проводиться лише в 4-х  країнах. Ми зараз підписує меморандум з цими країнами, щоб вони могли нам в цьому питанні допомогти. Це так звана археологічна  ДНК-експертиза. Ми над цим працюємо», – сказав він.

Також активізували роботу зі створення баз ДНК українських захисників. З її допомогою в разі загибелі бійця його можна буде швидше ідентифікувати, зокрема, не залучаючи до цього рідних. Закон про отримання зразків ДНК за згодою особи, яка вступає на військову службу був прийнятий наприкінці 2022 року.

«Наразі МВС вже готове через деякий час брати експертизи у своїх співробітників - Нацгвардії, Прикордонної служби. У них є тести експертиз, спеціалісти і є місце для зберігання... Думаю дуже швидко цей закон запрацює в Україні», - сказав уповноважений.

Котенко зазначив, що наступного тижня Україна проведе чергову операцію з повернення тіл своїх захисників.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Едуард Іванов
  Едуард Іванов
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олег Новіков
  Олег Новіков
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Олег Тимошенко
  Олег Тимошенко
  заступник голови Північно-західного апеляційного господарського суду