За яких умов заброньований працівник може виїхати у закордонне відрядження

13:11, 27 травня 2023
Заброньовані працівники мають право на виїзд з України за наявності закордонного паспорта у разі надання документів, що підтверджують службове відрядження, та витягу з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного.
За яких умов заброньований працівник може виїхати у закордонне відрядження
Фото: pexels.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

На звернення ФРУ Державна прикордонна служба роз'яснила порядок перетину кордону заброньованими працівниками з метою службових відряджень.

До ФРУ надходили численні звернення від компаній, які забронювали своїх працівників, у питанні перетину кордону з метою відряджень. Так, часто на пунктах перетину кордону вимагають надати витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного працівника, посвідченого печаткою відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). При цьому законодавство не містить такого обов'язку для ТЦК та СП.

Тому ФРУ звернулась до компетентного органу для отримання відповідного роз'яснення.

Відповідно до офіційного роз'яснення Державної прикордонної служби пропуск через державний кордон громадян України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану здійснюється з урахуванням вимог Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану» та Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 №57.

Порядок такого бронювання встановлено постановою КМУ від 27.01.2023 №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час».

Отже, відповідно до Правил особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з їх бронюванням на період мобілізації та на воєнний час за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та не підпадають під обмеження, встановлені п. 2-14 Правил, мають право на виїзд з України за наявності документів, зазначених у ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», а також мають надати:

  • документи, що підтверджують службове відрядження;
  • витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного (згідно з вимогами п. 11 Постанови).

Відповідно до п. 11 Постанови підприємство видає військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3 до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.

Витяг, засвідчений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного підприємства, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

Витяг видається військовозобов’язаному під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4 до Порядку.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Оздоба
    Марина Оздоба
    суддя Святошинського районного суду міста Києва