В Одесі моніторитимуть стан морської води після підриву Каховської ГЕС

23:50, 6 червня 2023
Фахівці будуть працювати у певних пунктах, де відстежуватимуть зміни та солоність Чорного моря — директорка Інституту морської біології Галина Мінчева.
В Одесі моніторитимуть стан морської води після підриву Каховської ГЕС
Фото: Бессарабия INFORM
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

Підрив Каховської ГЕС матиме вплив на екосистему Чорного моря. Для відстеження наслідків в Одесі моніторитимуть солоність моря. Про це виданню "Суспільне" розповіла директорка Інституту морської біології Галина Мінчева.

За її словами, фахівці будуть працювати у певних пунктах, де відстежуватимуть зміни та солоність Чорного моря. Підрив Каховської ГЕС матиме "відчутні наслідки" для морської екосистеми через підвищення температури повітря влітку. Однак вплив буде помітний не раніше ніж за тиждень.

"Зараз відбуваються лише гідрологічні процеси. Біологічні розпочнуться пізніше. Ми зараз організовуємося для того, що відстежувати інформацію. Ну і приблизно, теоретично уявляємо, які можуть бути наслідки після такої ситуації", — пояснила Галина Мінчева.

Вона зазначила, що  найбільша загроза для екосистеми Чорного моря полягає в виході великої кількості не лише прісної води з органічною речовиною, а й ще й забрудненням, яке могло бути в залишках. Якщо відбудеться різке підвищення температури, то поєднання морської води разом з прісною, яка матиме концентрацію органічних та забруднюючих речовин, і може спричинити цвітіння, евтрофування води у прибережних зонах.

"Ми будемо отримувати воду з Дніпробугу, це будуть охоплені Фонтанка та одеське узбережжя. Залежно від напрямку вітру північно-західна частина Чорного моря переважний вплив має стік Дунаю, зрозуміло та інші об’єми. Ця частина узбережжя від Фонтанки вона знаходиться під впливом Дніпробузького басейну. Це будуть дивитися гідрологи, який стік дійде, де він осяде", — зазначила Мінчева. 

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки повідомило, що понад 60 закладів освіти під загрозою підтоплення через підрив Каховської ГЕС.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що руйнування Каховської ГЕС наразі не створює безпосередньої загрози для Запорізької АЕС, однак станція зменшить використання води. 

На місці знищеної Каховської ГЕС побудують нову станцію.

Збройні сили України запевняють, що підрив окупантами Каховської ГЕС не завадить і далі звільняти окуповані території. 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч