Який алгоритм дій роботодавця при отриманні розпорядження про оповіщення працівника про виклик до ТЦК та СП

20:52, 10 червня 2023
Якого алгоритму радять дотримуватись після отримання розпорядження ТЦК та СП.
Який алгоритм дій роботодавця при отриманні розпорядження про оповіщення працівника про виклик до ТЦК та СП
Зображення: freepik.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Відповідно до оновленого законодавства щодо ведення військового обліку, що набрала чинності з 05.01.2023 року, на роботодавця покладено обов’язок здійснювати оповіщення військовозобов’язаних працівників про їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за відповідними розпорядженнями ТЦК та СП.

На медіаплатформі «budni.ua» розповіли, що потрібно знати роботодавцям.

Обовязки роботодавців щодо військового обліку працівників

Відповідний обов’язок щодо оповіщення працівників про їх виклик до ТЦК та СП покладено на роботодавця відповідно до п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. 

При цьому, окрім вручення повісток, роботодавець зобов’язаний також: 

  •  у семиденний строк повідомляти ТЦК та СП про прийняття на роботу або звільнення працівників; 
  •  перевіряти при прийомі на роботу чи став працівник на військовий облік; 
  •  доводити до відома працівників правила військового обліку під час прийому на роботу, під особистий підпис; 
  •  подавати щороку до 1 грудня до відповідних районних (міських) ТЦК та СП списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць.

Алгоритм роботодавця при отриманні розпорядження про оповіщення працівника про виклик до ТЦК та СП

У разі отримання розпорядження від ТЦК та СП про оповіщення працівника щодо його виклику до ТЦК та СП, роботодавець в особі керівника повинен діяти чітко та злагоджено.

Зокрема, радять дотримуватись такого алгоритму після отримання розпорядження ТЦК та СП: 

  • видати наказ про оповіщення працівника про його виклик до ТЦК та СП, довести до його відома під особистий підпис у визначені ТЦК та СП строки та надіслати копію наказу у 3-денний строк до ТЦК та СП;
  • вручити працівнику виписану на його ім’я повістку;
  • забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуття працівника до відповідного ТЦК та СП. 

«У разі, якщо у вас немає можливості сповістити працівника про його виклик до ТЦК та СП, оскільки останній, наприклад, перебуває у відпустці/відрядженні або є тимчасово непрацездатним, письмово повідомте про таку ситуацію ТЦК та СП. Обов’язково надайте відповідні документи, які б підтверджували таку інформацію», - пояснили фахівці.

Відповідальність за невиконання розпоряджень ТЦК та СП

Якщо роботодавець не оповістить працівника, то його керівника може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 5 100 грн до 8 500 грн. При цьому, якщо керівник не виконає декілька розпоряджень ТЦК та СП, то такий штраф буде накладено окремо.

Притягнути керівника до адміністративної відповідальності відповідності до приписів ст. 235, 325-2 КУпАП мають право безпосередньо керівники ТЦК та СП або начальники Служби мобілізації та територіальної оборони, регіональних органів Служби безпеки України. 

Водночас постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає оскарженню, зокрема, як передбачено п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП, або до вищестоящого органу (вищестоящої посадової особи) або до суду першої інстанції загальної юрисдикції. 

«Звертаємо увагу, що строк на оскарження цієї постанови в судовому порядку, відповідно до ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства України, становить 10 днів з моменту її вручення. 

Тому радимо роботодавцям не ігнорувати розпорядження ТЦК та СП щодо оповіщення працівників, а реагувати на них належним чином, водночас, звертаючи увагу на коректність оформлення самих розпоряджень та повістки, яку необхідно вручити», - наголосили спеціалісти.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Святослав Пограничний
    Святослав Пограничний
    шеф-редактор Судово-юридичної газети, глава Першої правової медіагрупи
  • Марина Оздоба
    Марина Оздоба
    суддя Святошинського районного суду міста Києва