Українська диригентка Оксана Линів прокоментувала виступ в Німеччині з російською оперою Чайковського

18:08, 23 березня 2024
Українську диригентку Оксану Линів, яка працює над постановкою опери Чайковського за твором Пушкіна, жорстко захейтили в соцмережах.
Українська диригентка Оксана Линів прокоментувала виступ в Німеччині з російською оперою Чайковського
Джерело фото: semperoper.de
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Українська диригентка Оксана Линів працює над постановкою опери російського композитора Петра Чайковського за твором російського поета і драматурга Олександра Пушкіна «Євгеній Онєгін» у Саксонській державній опері у Дрездені. Про це повідомляє офіційний сайт оперного театру.

Вистава буде представлена російською мовою з німецькими та англійськими субтитрами. Прем'єра «Євгенія Онєгіна» в Дрезденській опері запланована на липень 2025 року, а квитки будуть доступні для придбання у квітні 2024 року.

«Від початку періоду військового стану на території України припинили виконувати музику Чайковського, Прокофʼєва, Шостаковича, Рахманінова, Стравінського та ін. Та все ж твори цих композиторів належать до обов’язкового репертуару кожного диригента, чия карʼєра розвивається на інтернаціональному рівні, так як ці твори належать до світової музичної спадщини», – написала Линів в Facebook, проте згодом закрила можливість коментувати її пост.

Линів також наголосила, що українські диригенти мають можливість внести власний внесок у світову класичну музику, додаючи до стандартного репертуару твори «маловідомих українських композиторів і додавати ці імена до світової класичної музичної традиції».

Видання NV зауважило, що користувачі соціальних мереж гостро відреагували на виправдання диригентки Оксани Линів.

Користувачі соцмереж пишуть:

  • «Головне не забути вийти з українським прапором на поклон. Диригуючи Онєгіна можна одягнути вишиваночку і втиснути в програму твори (маловідомих, звісно) українських композиторів (за бажанням)».
  • «Майстерність маніпуляцій пані Линів не перестає вражати. І які ж століття тому жили всі названі нею композитори. Чому неможна поруч з творами українських композиторів грати музику Брамса, Брукнера, Малера? Чому її постійно тягне на болота? А для коментів пост закритий»
  • «Можуть поступово впроваджувати» — дуже обережно, тихо, поступово. А поки лунко і голосно звучатиме російська у виконанні українських диригентів і музикантів (Це називається колоніальна культура і мислення. ФАКт»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Оксана Куриленко
    Оксана Куриленко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Чаплицький
    Віктор Чаплицький
    суддя Київського районного суду м. Одеси