Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року

20:21, 25 червня 2024
Національний план з енергетики та клімату розроблений з урахуванням найкращих практик країн ЄС.
Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року
Джерело фото: ukrinform
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кабінет Міністрів України схвалив Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) на період до 2030 року. Цей стратегічний документ покликаний узгодити екологічну, енергетичну та економічну політики для сталого розвитку країни.

Україна розробила НПЕК відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1999 та з урахуванням найкращих практик країн ЄС, в рамках своїх зобов’язань як договірної сторони Енергетичного Співтовариства та у процесі вступу до ЄС.

«Уряд схвалив Національний план з енергетики та клімату у той самий день, коли розпочалися переговори про вступ до Європейського Союзу. Це символічно, оскільки створення цього документу є важливою частиною євроінтеграційного процесу. Національний план був підготовлений у рекордно короткі строки – менше ніж за рік. Потреби в інвестиціях сукупно складають від 41,5 млрд дол. США. Його реалізація не лише сприятиме декарбонізації економіки нашої країни, а й відкриє значні можливості для залучення ресурсів для виконання Плану», – зазначила Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Основні цілі НПЕК включають:

  • Скорочення викидів парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року.
  • Досягнення 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні.
  • Поглиблення диверсифікації джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника.
  • Первинне споживання енергії не більше 72,224 млн т н.е., кінцеве споживання енергії – 42,168 млн т н.е. (т н.е. – тонна нафтового еквівалента).

««Своєчасне ухвалення Україною НПЕК є важливим кроком для забезпечення розуміння пріоритетів уряду в енергетичній та кліматичній політиці для громадян та стейкхолдерів в Україні. Цей документ слугуватиме планом зеленої реконструкції та відновлення України, стимулюючи допомогу від міжнародної спільноти. Тепер увагу необхідно зосередити на впровадженні запланованих політик та заходів відповідно до вимог Ukraine Facility та законодавства Енергетичного Співтовариства. Тривалі жорстокі атаки на цивільну та енергетичну інфраструктуру обумовлюють потребу у проведенні постійного моніторингу виконання Плану та продовжувати дискусії на високому рівні щодо того – як Україні адаптуватися до постійно змінних обставин. Секретаріат Енергетичного Співтовариства готовий надалі сприяти цьому процесу, дотримуючись наших Рекомендацій, опублікованих раніше цього місяця»», – зазначив Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковскі.

В обговореннях проекту НПЕК взяли участь понад 1500 представників різних секторів та зацікавлених сторін, включаючи уряд, парламент, європейських партнерів, громадянське суспільство, державний сектор, місцеві громади та представників сусідніх країн.

«Для нас важливо, що громадянське суспільство долучилося не лише до обговорень, але і створення документу, що наближає нас до членства в ЄС. Ми спільно працюватимемо над тим, аби трансформувати НПЕК у конкретні рішення, дії та інвестиції. Співпраця держави та громадянського суспільства сприятиме швидкості та успіху відновлення», – наголосила президентка DiXi Group Олена Павленко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду