Кабінет Міністрів ухвалив розроблену МОЗ державну стратегію боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів до 2030 року та операційний план її реалізації на 2024—2026 роки.
Стратегія передбачає:
«Стійкість до антибіотиків ставить під загрозу розвиток медичних інновацій та ефективне лікування будь-яких інфекцій — від пневмонії та туберкульозу до одужання пацієнтів після оперативних втручань. Зараз у світі резистентність бактерій до антимікробних препаратів спричиняє більше смертей, ніж ВІЛ чи малярія. І це глобальна загроза громадському здоров’ю. В Україні під час війни число травм зростає, лікарі стикаються зі збільшенням кількості інфекційних збудників, стійких до антимікробних препаратів», — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
Як вказують у МОЗ, триває системна робота над протидіією цій загрозі, зокрема:
Водночас у МОЗ підкреслюють, що головне завдання для пацієнтів — припинити займатися самолікуванням і приймати препарати саме так, як їх призначив лікар, а медпрацівники мають дотримуватися стандарту інфекційного контролю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.