Хоча Україна і має вже підтверджені 50 млрд доларів доходів від заморожених російських активів, які використовує для бюджетних потреб, фіксування військових видатків та швидкого відновлення, ціль — повна конфіскація. Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у підсумках візиту української делегації до США на Spring Meetings Світового банку та МВФ.
Зокрема, окрім їхньої конфіскації, Україна запропонувала і запровадження спеціального мита на імпорт російських товарів, надходження від якого будуть спрямовуватись у фонд відновлення України.
«Це економічний механізм репарацій, що дозволяє діяти без очікування політичних змін у Росії», - пояснив Денис Шмигаль.
Окрім того, за словами Прем'єра, це був насичений візит з низкою переговорів з ключовими фінансовими інституціями, включно з МВФ, Світовим банком та ЄБРР.
Так, на зустрічі із Міністром фінансів США Скоттом Бессентом окремою темою розмови була угода між країнами.
«Над документом працюють юридичні команди. Маємо хороший прогрес. Головне — чітко визначили наші червоні лінії, угода має відповідати європейським зобов’язанням, а також не суперечити Конституції та законодавству України. Вона повинна обов'язково бути ратифікованою Парламентом. Досягнуто домовленостей, що в документі не зараховується допомога, надана до її підписання», - вказав Денис Шмигаль.
Також Прем'єр зазначив, що Україна і надалі отримуватиме підтримку від партнерів. Фінансування на 2025 рік повністю забезпечене, включаючи покриття дефіциту в 39 млрд доларів із допомоги міжнародних партнерів. Вже є часткові домовленості на 2026–2027 роки, основні джерела: програма МВФ, Ukraine Facility та доходи від заморожених російських активів (ЕRА). Продовжуємо активну роботу над залученням нових ресурсів.
Крім того, з партнерами обговорили відновлення України.
«Одна з ключових тем на полях Spring Meetings. Обговорили довгострокові перспективи з американським бізнесом та фінансовими партнерами. Провели продуктивну зустріч з лідерами аналітичних центрів, де ішлося про необхідність залучення нових технологій та нових ресурсів для економічного зростання після війни», - зазначив Денис Шмигаль.
Водночас є розуміння щодо санкцій проти Росії, які залишаються важливим інструментом тиску.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.