Народні депутати розглядають держбюджет-2021: онлайн-трансляція

17:30, 15 декабря 2020
15 грудня проходить засідання Верховної Ради України дев'ятого скликання.
Народні депутати розглядають держбюджет-2021: онлайн-трансляція

Сьогодні, 15 грудня, проходить пленарне засідання Верховної ради України.

Згідно із порядком денним, парламент розглядатиме у другому читанні законопроект про державний бюджет на 2021 рік, який напередодні рекомендував прийняти Комітет з питань бюджету. 

Також нардепи розглянуть внесення змін до Бюджетного кодексу.

Ще у порядку денному розгляд проекту Закону 4096 про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі.

Окрім того, повторно після доопрацювання розглянуть Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву» з пропозиціями Президента України від 24.07.2020 (3491).

Також планують розглянути ветований Президентом Закон «Про електронні комунікації».  

Серед іншого – питання щодо законопроекту про опублікування рішень Верховної Ради, який раніше підтримав Комітет

Із повним порядком денним можна ознайомитися за посиланням


18:54 Спікер дав доручення профільним комітетам розглянути ці питання і підготувати до розгляду на завтрашньому засіданні.

Також головуючий повідомив про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об’єднання «Підтримка та сприяння розвитку стратегічних галузей промисловості».

Разумков оголосив пленарне засідання закритим.


18:47 Дмитро Разумков повідомив, що надійшли заяви про звільнення від Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського і Міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба. 


18:40 Проект Постанови про кошторис Верховної Ради України на 2021 рік №4448 доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко.

Проектом Постанови пропонується затвердити кошторис Верховної Ради України на 2021 рік.

Проект кошторису Верховної Ради України на 2021 рік містить показники обсягів видатків споживання, видатків розвитку загального і спеціального фонду Державного бюджету України у розрізі бюджетних програм: «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України», «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України», «Висвітлення діяльності Верховної Ради України через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України».

 Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови за основу і в цілому.

292 голосами «за» проект Постанови №4448 прийнято в цілому.


18:14 В обговоренні виступають представники депутатських фракцій і груп.


18:11 За підсумками розгляду даного питання Комітет пропонує внести окремі збалансовані зміни до законопроекту, погоджені з Міністерством фінансів та рекомендує Верховній Раді прийняти проект у другому читанні і в цілому з додатковими уточненнями і доповненнями, запропонованими Комітетом.


18:07 За його словами, аналіз документа показав: «До частини першої Бюджетних висновків з 56 пропозицій врахована 31, частково враховано частково - 19, не враховано 6 пропозицій. До частини другої Бюджетних висновків із 129 доручень враховано 17, враховано частково - 8, не враховано 104 доручення».


17:53 Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін доповів рішення Комітету щодо законопроекту.Він повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект №4000 у другому читанні і в цілому з урахуванням доповнень і уточнень та внесенням необхідних редакційних і техніко-юридичних поправок.


17:48 Міністр фінансів відповів на запитання народних депутатів, які стосувались: пенсійного забезпечення; фінансування сектору оборони і безпеки, підвищення заплати у Збройних Силах України, фінансування силових структур; реалістичності пропонованого бюджету.


17:24  Він зазначив, що цього року бюджет готувався у принципово іншій економічній ситуації в Україні і світі. Стартовими позиціями були: падіння ВВП, дефіцит бюджету 7,5%, падіння промислового виробництва, невиконання планових показників за доходами на 44 млрд. гривень та коронакриза. Все це змусило Уряд посилювати бюджетні акценти, які визначають рівень соціальної захищеності суспільства.

С. Марченко нагадав, що у цих критичних умовах Уряд зміг акумулювати кошти і за півроку надолужити відставання бюджетних доходів у розмірі 44 млрд. грн.

Міністр фінансів детально поінформував про те, якими заходами цього було досягнуто.

Урядовець доповів про зміни, які були внесені під час доопрацювання законопроекту до другого читання.

Міністр фінансів відповів на запитання народних депутатів, які стосувались: пенсійного забезпечення; фінансування сектору оборони і безпеки, підвищення заплати у Збройних Силах України, фінансування силових структур; реалістичності пропонованого бюджету.


16:53 До розгляду оголошено проект Закону про Державний бюджет України на 2021 рік №4000. 

Підготовлений до другого читання доповідає Міністр фінансів Сергій Марченко.


16:22 Після закінчення перерви головуючий поставив на голосування пропозиції щодо усунення неузгодженостей в тексті прийнятого Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №4100-д.

320 голосами народні депутати підтримали пропозиції.


14:30 Головуючий повідомив, що керівники депутатських фракцій і груп пропонують продовжити перерву до 16.00. у зв’язку з необхідністю врегулювати всі питання та неузгодженості, які виникли після прийняття Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №4100-д.

Ця пропозиція була поставлена на голосування та 293 голосами підтримана.


13:40 У засіданні оголошено перерву.


13:38 Головуючий дав доручення Комітету питань з бюджету зараз під час перерви провести засідання для врегулювання всіх питань, пов’язаних з розглядом законопроекту про Державний бюджет України на 2021 рік №4000.


13:32 За пропозицією народного депутата Андрія Клочка за результатами голосування відхилені враховані Комітетом правки №№445, 446, 447, 448.

З урахуванням попередніх голосувань законопроект №4100-д 311 голосами прийнято у другому читанні і в цілому.


13:30 За результатами голосування народні депутати підтримали правки №№12, 41, 125, 132, 137, 147, 277, 419, 440, 443, які були поставлені на підтвердження.


12:56 Народні депутати почали розгляд правок до проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України №4100-д.

Головуючий надав слово тим народним депутатам, які наполягали на розгляді їх правок.


12:50 Після закінчення перерви головуючий поставив на голосування пропозицію про продовження сьогоднішнього пленарного засідання до завершення розгляду законопроектів за №№4100-д, 4000 і 4448.

Народні депутати підтримали пропозицію.


11:55 У пленарному засіданні оголошено перерву.


11:30 До порядку денного 327 голосами включено проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4-172-9 та 188-46, 212-15 стосовно судді, судді Конституційного Суду України №4471.

Народі депутати виступили в обговоренні.

325 голосами законопроект прийнято за основу і 321 голосом - в цілому.


11:08 За результатами голосування проект Закону №4467 було прийнято за основу 302 голосами та в цілому 304 голосами «за».

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції №4470.

Законопроект доповів народний депутат Денис Монастирський.

Законопроект спрямований на усунення законодавчих прогалин, що виникли у зв’язку з втратою чинності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до Рішення Конституційного Суду України № 13-р/2020 від 27.10.2020, забезпечення належного функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції та інституційного механізму запобігання корупції, а також встановлення додаткових особливостей щодо здійснення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду України, які спрямовані на забезпечення дотримання гарантій незалежності вказаних осіб.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна доповіла рішення Комітету, який рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

За результатами голосування проект Закону №4470 321 голосом «за» прийнято за основу і 300 голосами - в цілому.


10:50 До порядку денного було включено проект Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" №4467.

Законопроект доповів голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко.

Він зазначив, що законопроектом пропонується продовжити на 1 рік можливість тимчасового запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, встановленого статтею 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Олександр Корнієнко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній прийняти законопроект №4467 за основу та в цілому.

За результатами голосування проект Закону №4467 було прийнято за основу 302 голосами та в цілому 304 голосами «за».


10:21 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №4107 доповіла заступник Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Вона доповіла рішення Комітету, який рекомендує прийняти законопроект за основу.

За результатами голосування законопроект 269 голосами «за» прийнято за основу.


10:10 Головуючий постановив на голосування проект Постанови про внесення змін до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання №3050а-13.

Проектом пропонується включити до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 1 вересня 2020 року № 828-IX, законопроекти згідно з переліком, що додається.

229 голосами проект Постанови прийнято в цілому


10:00 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп для виступів з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Разумков повідомив позицію Ради щодо висновків Венеційської комісії по ситуації з КСУ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших поді

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Воробйова
  Ірина Воробйова
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Оксана Метелешко
  Оксана Метелешко
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олег Полюхович
  Олег Полюхович
  голова Рівненського апеляційного суду
загрузка...