На відміну від розповсюдженої думки, профілактика — це не лише здоровий спосіб життя, а й вивчення ризикованої поведінки, попередження психічних, неврологічних розладів, вакцинація, скринінги на певні типи захворювань, обстеження і вчасне виявлення хвороб, попередження епідемій, попередження залежностей і багато іншого, повідомляє прес-служба МОЗ.
Нинішній курс змін системи охорони здоров'я передбачає орієнтацію не на лікування хвороб, а на збереження здоров’я кожного конкретного українця. Таким чином профілактика і рання діагностика стають ключовими в системі охорони здоров’я.
Важливо: профілактика — це не лише право, а й обов'язок кожного громадянина. Адже це персональний захист і безпека для оточуючих.
- Перша людина, до якої треба звертатись за порадами про збереження здоров'я, — ваш лікар (сімейний лікар, педіатр або терапевт). Він чи вона вчасно виявить ризики для здоров’я, допоможе відкоригувати спосіб життя, а за потреби — направить на аналізи, до вузькопрофільних спеціалістів чи призначить відповідне лікування. Зі своїм лікарем можна обговорити кроки для профілактики хвороб серця, оптимальні для вас фізичні вправи, порадитись, як позбутись куріння чи налагодити режим сну тощо. Новий Порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань: цукрового діабету, ВІЛу, туберкульозу, раку молочної залози, гіпертонічної хвороби, серцево-судинних захворювань, колоректального раку, раку передміхурової залози та інших.
- Так само ваш лікар має слідкувати за вакцинацією вашої дитини і вас за календарем щеплень. Національний календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію дітей проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту; дорослих — проти дифтерії та правця. Держава закуповує вакцини відповідно до календаря і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення для профілактики цих хвороб і захистити своє життя і життя своєї дитини.
Основні етапи процедури вакцинації:
Відмовляючись від вакцинації, ви повинні усвідомлювати смертельні ризики, які створюєте для себе, своїх дітей, оточуючих.
Якщо ваші права порушують:
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що українцям слід знати про реформу екстреної медичної допомоги.