Стало відомо, хто очолив робочу групу ВРП з питань кількості суддів у судах

17:34, 16 мая 2019
Робочу групу утворили на засіданні ВРП, яке відбулося 16 травня.
Стало відомо, хто очолив робочу групу ВРП з питань кількості суддів у судах

Рішенням Вищої ради правосуддя від 16 травня утворено робочу групу для опрацювання питань щодо кількості суддів у судах. 

Як наголосив під час засідання голова ВРП Володимир Говоруха, рішення прийняте з огляду на те, що до Вищої ради правосуддя продовжують надходити звернення судів щодо недостатньої кількості суддів, визначеної Державною судовою адміністрацією України.

До складу робочої групи включено членів ВРП Іванову Ларису Броніславівну (голова робочої групи) (на фото), Краснощокову Наталію Степанівну, Прудивуса Олега Васильовича, Худика Миколу Павловича, повідомляє сайт ВРП.

У ВРП нагадали, що відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя погоджує кількість суддів у суді. Згідно з ч. 6 ст. 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», кількість суддів у суді визначає Державна судова адміністрація України за погодженням з Вищою радою правосуддя з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, визначених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.

Рішеннями Вищої ради правосуддя від 18 квітня 2019 року №№1200/0/15-19 і 1201/0/15-19 погоджені на 2019 рік тимчасова кількість суддів в апеляційних судах, утворених в апеляційних округах, та тимчасова кількість суддів в окружних судах. Водночас у цих рішеннях зазначено про відсутність узгодженої позиції між Державною судовою адміністрацією України та судами щодо кількості суддів у відповідних судах, оскільки зі звернень судів вбачається, що ДСА України здійснила розрахунок чисельності суддів без урахування категорій та складності справ, поточного навантаження на одного суддю та з використанням методики визначення граничної чисельності суддів у судах, в якій за основу взято показники 2015 року. Зазначеними рішеннями ДСА України було зобов’язано опрацювати пропозиції апеляційних і місцевих судів та в місячний строк надати Вищій раді правосуддя для погодження визначену з урахуванням цих пропозицій кількість суддів у відповідних судах.

У квітні 2019 року ДСА України повідомила ВРП, що наразі проводяться дослідження щодо визначення нових нормативів часу на розгляд судових справ різних категорій з урахуванням внесених до процесуального законодавства змін.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Вища рада правосуддя оновила склад комісії з питань ЄСІТС.

Крім того, Вища рада правосуддя 16 травня розглянула питання про внесення змін до складу дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя.

Додамо, Вища рада правосуддя розглянула питання щодо внесення змін до складу постійної комісії з підготовки щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні.

Разом з тим, Вища рада правосуддя розглянула питання про затвердження змін до персонального складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Світлана Мартьянова
  Світлана Мартьянова
  голова Франківського районного суду м. Львова
 • Іван Феєр
  Іван Феєр
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Віталій Василик
  Віталій Василик
  заступник Міністра юстиції України
загрузка...