Судам складно орієнтуватися у податкових схемах

19:31, 10 июля 2019
Голова Комітету ВР Ніна Южаніна розповіла, чому суди у податкових спорах часто стають на бік бізнесу.
Судам складно орієнтуватися у податкових схемах

Значна кількість судових рішень у податкових спорах, винесених на користь великого українського бізнесу, свідчить не про слабкість судової системи, а, скоріше, про вразливість позиції державних фіскальних органів і про складність та непрозорість тих господарських операцій, які перевіряються.

Про це «Судово-юридичній газеті» розповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

За її словами, зараз вже не будують простих схем з використанням однієї чи двох компаній, щоб протягнути завищену чи занижену ціну. Якщо говорити про український експорт, який вибудовується з використанням агресивного податкового планування і несплатою податків в Україні, то ми бачимо різні багатоходові схеми, в яких навіть суд не завжди може розібратися по суті.

«Скоріш за все, суд розбирається або за процедурою, або за формою. Не хочу нічого поганого сказати на адресу суддів у цьому випадку, просто якщо платник звертається з позовом щодо процедури, то суд і відповідає в цій площині, а не розглядає операцію по суті. Тому тут все ж таки багато залежить від якості контролюючих органів. Чи вистачає у нас можливостей і знань для того, щоб у суді повернути розгляд на користь контролюючого органу? Мабуть ні, бо практика це доводить. Але, я думаю, що зміни можливі, і в контролюючих органах колись будуть працювати досвідчені працівники. Їх треба залучати з міжнародних консалтингових компаній. Ось тоді буде результат для наповнення державного бюджету», — переконана голова Комітету ВР.

Більш докладно про стосунки держави і бізнесу, особливо,напередодні зміни виконавчої та законодавчої гілок влади, читайте в матеріалі «Україна має подолати агресивне податкове планування і несплату податків, — Ніна Южаніна».

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Вища рада правосуддя, МВФ та проблеми судової влади: інтерв'ю заступника голови ВРП
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Руслан Мельников
  Руслан Мельников
  судья Харьковского окружного административного суда
 • Константин Богатырь
  Константин Богатырь
  судья Юго-западного апелляционного хозяйственного суда
 • Тарас Андрейчук
  Тарас Андрейчук
  судья Оболонского районного суда Киева
 • Людмила Шарко
  Людмила Шарко
  судья Хозяйственного суда Харьковской области