Паперовий та електронний документи матимуть однакову юридичну силу: проект закону

12:57, 17 октября 2019
Депутати подали законопроект щодо удосконалення електронної форми комунікації між громадянами, інститутами громадянського суспільства та державними органами.
Паперовий та електронний документи матимуть однакову юридичну силу: проект закону
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

15 жовтня група народних депутатів (Шкрум А.І., Безгін В.Ю., Безугла М.В., Корнієнко О.С.) подали на розгляд до Верховної Ради проект закону №2260 про внесення змін до деяких законів України.

Як зазначають народні обранці, законопроект розроблено у зв’язку з необхідністю приведення положень деяких законів України у відповідність до Закону України «Про державну службу», удосконалення електронної форми комунікації між громадянами, інститутами громадянського суспільства та державними органами, а також уточнення окремих понять.

Проектом закону пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів України, що регулюють діяльність окремих державних органів, зокрема в частині проходження та особливостей державної служби, врегулювання правового статусу державних службовців, повноважень керівників державної служби, виключення інституту погодження призначення керівників структурних підрозділів третіми особами, що  у відповідності із нормами Закону України «Про державну службу» вилучено як суб`єктивний чинник та інструмент впливу.

Також проектом закону пропонуються зміни, зокрема, до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про статус народного депутата України», «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», згідно з якими письмовою формою документа є документ, створений у паперовій або електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». При цьому пропонується визначити, що паперовий та електронний документ мають однакову юридичну силу.

Зокрема, законопроектом передбачено, що документи, складені в електронній формі (електронні документи) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», мають таку саму юридичну силу, як і документи, складені в паперовій формі з власноручним підписом, і також вважаються письмовим документом.

 Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета»  повідомляла, що представляти інтереси юросіб у суді зможуть штатні юристи.

 Також ми писали, що парламент схвалив законопроект про викривачів корупції.

Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Данило Гетманцев
    Данило Гетманцев
    голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
  • Михайло Ніколаєв
    Михайло Ніколаєв
    суддя Господарського суду Чернівецької області
  • Сергій Чванкін
    Сергій Чванкін
    голова Київського районного суду м. Одеси